Screenshot_2021-01-18_A_tankonyveken_tul_-_Felkeszules_az_irasbeli_emelt_szintu_erettsegire_magyar_nyelv_es_irodalombol1

Az SZTE segít a felkészülésben: háttéranyag emelt szintű magyar nyelv és irodalom érettségihez

2021. január 18.

A Szegedi Tudományegyetem Alma Mater Alumni mozgalma Youtube videóval támogatja a középiskolás diákok emelt színtű érettségire való felkészülését: magyar nyelv és irodalomból.

A Szegedi Tudományegyetem tavalyi Nyílt Napjának kísérőprogramja volt Árva László előadása. A Németh László Gimnázium, Általános Iskola igazgatója „A tankönyveken túl” című rendezvénysorozat egyik fejezeteként tartotta meg előadását, amely nagy segítség lehet a magyar nyelv és irodalomból emelt szintű érettségi előtt álló középiskolásoknak.

Árva László évek óta társszerzője a diákok által valószínűleg jól ismert „Érettségi tételek magyar nyelv és irodalomból - 40 emelt szintű tétel” című köteteknek, így tanácsait minden emelt szinten érettségizni szándékozó diáknak érdemes megfogadni.

A videó erre a linkre kattintva elérhető.