IMG_6535

Rendkívüli szenátusi ülést tartott a Szegedi Tudományegyetem a lehetséges modellváltásáról

2021. január 18.

Az SZTE költségvetési intézményből egy állami alapítású vagyonkezelő alapítvány által fenntartott, közhasznú szervezetként működő felsőoktatási intézménnyé alakulhat. Erről a modellváltási lehetőségről 2021. január 18-án rendkívüli és nyilvános ülésén tájékozódott a Szegedi Tudományegyetem legfőbb testülete, a Szenátus.

Az SZTE legfőbb testülete megvitatta a lehetséges modellváltás további vizsgálatával kapcsolatos teendőket, döntést nem hozott.

A COVID-pandémia idején online formában, az SZTE CooSpace felületén tartja üléseit az SZTE Szenátusa. A 2021. január 18-i rendkívüli üléséhez – az online felület nyújtotta lehetőségek szerint – csatlakozhatott 40 egyetemi dolgozó és 20 hallgató is.

Az SZTE vezetése a rendelkezésére álló információkat az SZTE Dékáni Kollégium ülésein egyeztette. A Szenátus tájékoztatásának az a célja, hogy az SZTE legfőbb testülete és ezáltal az egyetemi polgárok is friss, és hiteles tájékoztatást kapjanak az esetleges modellváltás hátteréről.

SZTE Sajtó

Fotó - Illusztráció egy korábbi szenátusi ülésről