Ujvideki_Egyuttmukodes_STI_9_of_33

Az SZTE-n tett látogatást az Újvidéki Egyetem rektora

2021. december 03.

Prof. Dr. Dejan Madić, az Újvidéki Egyetem rektora, Prof. Dr. Sabina Halupka-Rešetar, nemzetközi kapcsolatokért felelős rektorhelyettes, valamint Ana Šoti, a Kulturális és Projektmenedzsment Iroda vezetője tett látogatást 2021. december 2-án a Szegedi Tudományegyetemen.

A vendégeket Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora, Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja, Prof. Dr. Széll Márta, az SZTE stratégiai rektorhelyettese, Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese és Prof. Dr. Csóka Ildikó, az SZTE stratégiai főigazgatója fogadta.

Ujvideki_Egyuttmukodes_STI_11_of_33

Ujvideki_Egyuttmukodes_STI_7_of_8

A találkozó célja a szerb-magyar kapcsolatok élénkítése és az új együttműködési lehetőségek feltérképezése volt, a szegedi egyetem egyik legfontosabb stratégiai célja: a nemzetköziesítés érdekében. Különös tekintettel arra, hogy az Újvidéki Egyetem a közelmúltban csatlakozott a EUGLOH szövetséghez.

SZTEinfo - Pósa Tamara

Fotó: Sahin-Tóth István