Nyito_Bocskai-dij

Prof. Dr. Trócsányi László Bocskai István-díjban részesült

2021. december 17.

A Sapienta Erdélyi Magyar Tudományegyetem Szenátusa Bocskai István-díjat adományozott Prof. Dr. Trócsányi László európai parlamenti képviselőnek, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi tagjának.

A Sapienta Erdélyi Magyar Tudományegyetem jogászképzésének fejlesztéséhez nyújtott folyamatos és jelentős támogatásáért, az erdélyi jogi tudományosság pártolásáért Bocskai István-díjat adományozott a Sapienta Erdélyi Magyar Tudományegyetem Szenátusa Prof. Dr. Trócsányi László európai parlamenti képviselőnek, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi tagjának.

IMG_8042

A Bocskai István-díjat a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Szenátusa 2012-ben hozta létre, az egyetem alapításában és fejlesztésében kifejtett érdemekért adományozza, a Vezetőtanács vagy a karok javaslata alapján. Bocskai-díjban részesülhetnek a Sapientia EMTE munkatársai vagy olyan egyetemen kívüli személyek, akik döntő módon járultak hozzá az intézmény fejlődéséhez.

IMG_8043

Gratulálunk a díjhoz!