Pilinszky_borito

A Kulturális Iroda kihirdette a Négysoros című egyetemi verspályázat eredményét

2021. december 20.

Az SZTE NKI Kulturális Iroda az idén 100 éve született és 40 éve elhunyt Pilinszky János tiszteletére hirdetett verspályázatot az egyetem hallgatói számára az őszi szemeszterben.

Pilinszky János a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője, Négysoros című versét 1956-ban publikálta. A pályázatra olyan verseket vártak, amelyek műfaja megegyezik a Pilinszky-verssel, valamint tömören és csattanósan adnak helyzetjelentést a mai társadalmi tapasztalatokról, emberi kapcsolatokról, személyes élményekről, a lírai kifejezést a minimálisra redukálva. Egy pályázó több verssel is jelentkezhetett. A hallgatók 59 verset küldtek a kiírásra.

A zsűri tagjai Dr. Bencsik Orsolya író, egyetemi adjunktus (SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék), Bene Zoltán író, szerkesztő, valamint a Kulturális Iroda munkatársai voltak.

A „Négysoros” című egyetemi verspályázat eredménye:

I. Ács Edvin, BTK anglisztika

II. Tóth Edina, ÁOK általános orvos

II. Biszak Borbála Eszter, BTK pszichológia

III. Szigeti Zita Márta, BTK angol-erkölcstan tanár

A díjazottak pénzjutalomban részesülnek és rektori oklevelet kapnak, amit egy későbbi időpontban, ünnepélyes keretek között vehetnek át.

A művek IDE kattintva olvashatók.