finnugor_nyito

Nemzetközi projektben az SZTE Finnugor Tanszéke és az Udmurt Állami Egyetem

2020. november 24.

A Szegedi Tudományegyetem Finnugor Tanszéke is résztvevője annak a nemzetközi projektnek ("Oroszország a tudományos és kulturális párbeszédben"), melynek célkitűzése az orosz nyelv fejlesztése és népszerűsítése a modern világban.

A projekt során megvalósuló nemzetközi fórum fő célja gyakorlatorientált párbeszéd kialakítása az Orosz Föderáció és a külföldi államok tudományos és oktatási szférájának képviselői között.

A szegedi Finnugor Tanszék „Az orosz nyelv és az Orosz Föderáció népeinek nyelve” alprogramhoz kapcsolódik, hiszen a magyar nyelv rokon nyelveinek többségét Oroszország területén beszélik, s közülük számos nyelv erősen veszélyeztetett státuszú. A szegedi tanszék több évtizede együttműködik az Udmurt Állami Egyetem finnugor tanszékével oktatói és hallgatói cserék, részképzések és közös nyelvészeti terepmunkák formájában.

A Dialog2020 projektről részletesen itt olvashatnak.

finnugor