nyito_2eskorhaz

Frissítve: 2020. március 20. - Kialakították az SZTE járványügyi ellátó központját

2020. március 20.

A Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Kálvária sgt. 57. szám alatti nyugati telephelyen elhelyezkedő épületében, ismertebb nevén a II-es kórházban, az EMMI rendelkezéseivel összhangban járványügyi ellátó központot alakított ki.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ a kínai koronavírus járvány terjedésének ütemével összhangban felkészült a dél-alföldi régió esetleges koronavírusos betegeinek fogadására, a koronavírus járvánnyal összefüggő fekvőbeteg és intenzív terápiás ellátásra.

IMG_6709

A szegedi Kálvári sgt. 57. szám alatti épület ideális telephelyi adottságainak köszönhetően teljes mértékben megoldható a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ többi egészségügyi ellátó egységétől való elkülönítés, a tökéletes izoláció. Az egyéb klinikai ellátásban részesülő betegek közötti járvány terjedését gátolja az elkülönített betegutak kialakítása. Az egykori II-es kórházban rendelkezésre áll CT, illetve az intenzív terápiás ellátáshoz szükséges eszközigény és műszaki háttér eleve adott volt.

A járványügyi ellátó központ kialakítását az eddigi egészségügyi ellátórendszer jelentős átstrukturálásával lehetett megoldani. A korábban is ott működő infektológiai osztály helyén alakítottak ki a fertőzésgyanús betegek ellátására specializálódott úgynevezett második Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályt (SBO). A II-es kórház épületében maradt a hét ágyas intenzív osztály, ahol minden ágy mellett van lélegeztetőgép. Az intenzív ellátás kapacitásának bővítése érdekében a műtősblokkot is intenzív osztállyá alakították, így összesen 27 gépi lélegeztetésre is alkalmas ágy áll rendelkezésre. Emellett két műtőt is fenntartanak a vírusfertőzött betegek sebészeti ellátására. A járványhelyzet alakulásával a mindenre felkészült járványügyi egészségügyi intézmény betegellátó kapacitását, szükség esetén jelentős mértékben tudják majd bővíteni.

II.korhaz
Képek a járványügyi ellátó központról

A Kálvária sgt-i épületben eddig működő klinikai egységek: az Urológiai Klinika, a Reumatológiai és Immunológiai Klinika, valamint az Arc-, Állcsont- és Szájsebészeti Klinika már ideiglenesen elköltözött az épületből, a Pszichiátriai Klinika teljes kiköltözése pedig zajlik. A költözéssel kapcsolatos részletekről a klinikák honlapjairól lehet tájékozódni: www.klinikaikozpont.u-szeged.hu.

Az egészségügyi dolgozók védelmét szolgáló védőfelszerelések – FFP2 és FFP3 védőmaszk, védőszemüveg, védőoverál és arcpajzs – indokolt esetben, megfelelő mennyiségben már rendelkezésre állnak. A Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ egészségügyi dolgozói körében felmérték, hogy a koronavírus terjedésének ütemével összhangban hányan vállalnának önkéntes munkát az újonnan kialakított járványügyi ellátó központban. Az egészségügyi dolgozók magas szintű hivatástudatát bizonyítja a nagyszámú visszaigazolás.

Határozatok és hasznos linkek:

A 1/2020. (II. 26.) sz. rektori-kancellári körlevél a koronavírus fertőzés terjedésével összefüggő intézkedésekről itt elérhető.
A 2/2020. (II. 26.) sz. rektori-kancellári körlevél az SZTE hallgatói vonatkozásában a koronavírus fertőzés terjedésével összefüggő intézkedésekről itt elérhető.
A 3/2020. (III.05.) sz. rektori- kancellári körlevél a Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság intézkedésekeinek kötelező betartására itt elérhető.

A rektori szünetre vonatkozó határozat itt elérhető.

A tavaszi szünetre vonatkozó határozat itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 1/2020. (III.06.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 2/2020. (III. 09.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 3/2020. (III. 09.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 4/2020. (III.11.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 5/2020. (III.11.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 6/2020. (III.11.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 7/2020. (III.11.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 8/2020. (III.12.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 9/2020. (III.15.) sz. körlevele itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 10/2020. (III.16.) sz. körlevele itt elérhető.

A 10/2020. (III. 16.) sz. körlevél melléklete itt elérhető.

A Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság 11/2020. (III.17.) sz. körlevele itt elérhető.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ által kiadott eljárásrend a koronavírussal kapcsolatban itt elérhető.

A WHO tájékoztató videói a koronavírus terjedésének megelőzésével kapcsolatban itt megtekinthetők.

A WHO hatékony kézmosással kapcsolatos plakátai itt megtekinthetők.

Korábban írtuk a témában:

További intézkedéseket vezetett be az SZTE a koronavírussal kapcsolatban

A koronavírussal kapcsolatban intézkedéseket vezetett be a Szegedi Tudományegyetem

Frissítve: 2020. március 9. - Legfontosabb tudnivalók a koronavírussal kapcsolatos intézkedésekről

Frissítve: 2020. március 10. - Legfontosabb tudnivalók a koronavírussal kapcsolatos intézkedésekről

Frissítve: 2020. március 11. - Oktatási szünetet rendeltek el a Szegedi Tudományegyetemen

Frissítve: 2020. március 12: Azonnali intézkedéseket vezetett be az SZTE

Frissítve: 2020. március 13. - Tájékoztató a COVID-19 fertőzés által érintett területekről

Frissítve: 2020. március 15. - Az azonnali egészségügyi ellátást nem igénylő betegellátás elhalasztása

Frissítve: 2020. március 15. - Külföldi állampolgár foglalkoztatásával és utazással kapcsolatos tudnivalók

Frissítve: 2020. március 16. - Online oktatás az SZTE-n - információk oktatóknak

Frissítve: 2020. március 17. - Foglalkoztatással kapcsolatos új rendelkezések