DSC_0155-2

Kulturális pályázatokat hirdet az SZTE NKI Kulturális Iroda az egyetem hallgatóinak

2020. január 28.

Az SZTE NKI Kulturális Iroda minden évben alkotói pályázatokat és előadói versenyeket ír ki. A tavaszi szemeszterre egyetemi fotó-, dráma-, verspályázatot és egyetemi vers-és prózamondó versenyt hirdet. A korábbi évekhez képest először pedig szlogenpályázatra is jelentkezhetnek a hallgatók. A pályamunkákat 2020. március 13-ig várják.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája Egyetemi Fotópályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Két kategóriában várják a fotókat:
1. tematikától és technikától független fekete-fehér vagy színes fotók,
2. street art fotók: milyen utcai felületeken (házfalakon, kerítéseken, egyéb köztéri épületeken) látható, igényes, művészeti alkotásnak is beillő street art műveket látunk nap mint nap Szegeden.

Szerzőnként maximum 5 darab egyedi kép, illetve egy-egy fotósorozat (egy sorozat is maximum 5 darab fotót tartalmazhat) adható be. Pályázni kiállításra kész, paszpartuzott (a paszpartu mérete 50x70 vagy 30x40 cm) papírképekkel lehet. A fotók mérete a paszpartun belül tetszőleges.

A pályázatra beküldött mindegyik kép hátulján jól olvashatóan fel kell tüntetni:

- a kép címét

- a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, telefonszám, e-mail, Neptun kód)

Más pályázaton eddig még nem szerepelt képeket kérünk beküldeni. A beküldött képanyagot a kiíró által felkért szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett fotókból a 17. Egyetemi Tavasz ideje alatt az SZTE Rektori Épület Átriumában kiállítást rendezünk.

Díjak (kategóriánként):

I. díj:  25.000 Ft

II. díj:  15.000 Ft

III. díj:  10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2020. március 13.

*

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája Egyetemi Vers-és Prózamondó Versenyt hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A versenyzőknek kettő, általuk szabadon választott verssel vagy prózával kell pályázniuk, melyből az egyik lehetőleg kortárs szerző műve legyen.

Egy-egy vers vagy próza műsorideje nem haladhatja meg a 10 percet.

A versenyzőknek szakmai zsűri ítéli oda a díjakat.

I. díj:  25.000 Ft

II. díj:  15.000 Ft

III. díj: 10.000 Ft

A versenyre az SZTE Kulturális Irodában (Dugonics tér 13.) kapható Nevezési lapon, valamint a Moduloban a Kulturális Iroda alatti űrlapon lehet jelentkezni 2020. március 27-ig.

*

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája Egyetemi Szlogenpályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

2021-ben ünnepeljük a szegedi egyetemi oktatás 100. évfordulóját. A Szegedi Tudományegyetem centenáriumi szlogenjének megalkotását várjuk a hallgatóktól, amely egyetlen, könnyen megjegyezhető gondolatban fogalmazza meg az SZTE szellemiségét.

A szlogen:

- fejezze ki az SZTE-nek az oktatásban, a kutatásban, a tudományos és a művészeti életben meghatározó szerepét,

- közvetítsen olyan szemléletet, amely a tudomány és a kultúra összefonódását tükrözi az intézmény mindennapi életében,

- legyen könnyed, fiatalos, ötletes, kreatív és rövid.

Egy pályázó több szlogennel is jelentkezhet, melyek terjedelme semmiképpen sem haladhatja meg az 5-6 szót, de a tömörség előny, a minél rövidebb szlogeneket szívesebben fogadjuk.

A pályázat jeligés, a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, telefonszám, e-mail, Neptun kód) külön lezárt borítékban kell a pályaműhöz mellékelni.

I. díj:  25.000 Ft

II. díj:  15.000 Ft

III. díj:  10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2020. március 27.

ET_palyazat_plakat_

*

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és a tiszatajonline.hu „Csillagképek a gyermekkor egén” címmel* Egyetemi Verspályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A pályázatra olyan műveket várunk, bárminemű műfaji vagy formai megkötés nélkül, amelyek azt a kérdéskört járják körül, hogyan foglalhatók versbe a gyermekkor legmeghatározóbb, illanékony emlékei, milyen képzeteket ébreszt egy-egy fontos élmény, tárgy, íz, illat, benyomás felidézése.

Egy pályázó egy verssel jelentkezhet, melynek terjedelme maximum 2 gépelt oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). A 2 oldalnál hosszabb verseket a bírálók kizárják a versengésből.

A zsűri döntése alapján a legjobb versek megjelennek a tiszatajonline.hu oldalán.

*Rakovszky Zsuzsa: Tárgyak

I. díj:  25.000 Ft

II. díj:  15.000 Ft

III. díj:  10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2020. március 27.

*

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és a Szegedi Nemzeti Színház Egyetemi Drámapályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Két kategóriában várjuk a pályaműveket:

1. tematikus megkötés nélküli,

2. tematikus megkötéssel: a dráma fikciós cselekménye a szegedi egyetem 100 évének történelmi valóságába ágyazódjon (pl. Szent-Györgyi Albert szegedi tevékenysége, Radnóti Miklós, József Attila szegedi egyetemi évei, a MEFESZ megalakulása stb.).

Terjedelmi korlátozás nincs, de inkább kamaradarabokat várunk. Egy szerző kategóriánként csak egy munkát nyújthat be. A pályaműveket két nyomtatott példányban kérjük beküldeni.

A pályázatra olyan magyar nyelvű színdarabot várunk, amely még nem jelent meg nyomtatásban, nem mutatták be színpadon, nem szerepelt korábbi drámapályázatokon.

A pályaműveket a színházi szakemberekből álló bírálóbizottság értékeli. A bizottságnak jogában áll egyes díjakat megosztani vagy nem kiadni.

Díjak (kategóriánként):

I. díj:  50.000 Ft

II. díj:  30.000 Ft

III. díj  20.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2020. szeptember 10.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

Az arra érdemesnek talált darabot a Szegedi Nemzeti Színház felolvasószínházi keretek között bemutatja, így a szerző készíthet a szegedi társulatra elképzelt szereposztást is.

A drámapályázat eredményét a 25. Őszi Kulturális Fesztivál megnyitóján hirdetjük ki.

A hallgatói pályázatokhoz kapcsolódó adatvédelmi tájékoztató az alábbi oldalon érhető el.