Online tudományos konferencia a járványmatematikai kutatások szerepéről a koronavírussal szembeni védekezésben

2020. április 21.

Palkovics László akadémikus, innovációs és technológiai miniszter kezdeményezésére online tudományos konferenciát tartanak 2020. április 23-án, csütörtökön 14 órától a járványmatematikai kutatások szerepéről. A tanácskozáson előadást tart Dr. Röst Gergely matematikus, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Alkalmazott és Numerikus Matematika Tanszék egyetemi docense.

Palkovics László akadémikus, innovációs és technológiai miniszter kezdeményezésére online tudományos konferenciát tartanak a járványmatematikai kutatások szerepéről a koronavírus terjedésének fékezését, az egészségügyi védekezésre való eredményes felkészülést szolgáló beavatkozások megalapozásában. Az esemény célja, hogy a tudományos élet szereplői és a közvélemény számára lehetőséget biztosítson a kapcsolódó döntések, intézkedések szakmai háttereként szolgáló elemzések megismerésére, a témával kapcsolatos megközelítések megvitatására.

Időpont: 2020. április 23. (csütörtök) 14 óra

Program:

Előadók:

Prof. Dr. Palkovics László akadémikus, innovációs és technológiai miniszter

dr. Oroszi Beatrix (epidemiológus, járványügyi szakértő), a Nemzeti Népegészségügyi Központ szakmai vezetője

Dr. Szócska Miklós, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ igazgatója, a SE Egészségügyi Közszolgálati Kar dékánja

Prof. Dr. habil. Jakab Ferenc tanszékvezető egyetemi tanár, virológus, a koronavírus kutatócsoport vezetője - Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar, Biológiai Intézet Virológiai kutatócsoport

Dr. Röst Gergely egyetemi docens, matematikus - Szegedi Tudományegyetem Alkalmazott és Numerikus Matematika Tanszék

Kérdések és válaszok