Tájékoztató a szeptember 14-i egyetemi könyvtárban történt incidensről

2019. szeptember 20.

Az elmúlt napokban a sajtóban megjelent eltúlzott hírek és pletykák elejét véve a Szegedi Tudományegyetem tájékoztatja a hallgatókat, hogy a József Attila Tanulmányi és Információs Központban szeptember 14-én szóváltás és dulakodás alakult ki két európai állampolgárságú hallgató között, melynek eredményeként a sértett vágott sérüléseket szenvedett.

Az SZTE biztonsági szolgálat, a diszpécser szolgálat, illetve a rendőrség és mentők hatékony együttműködésnek köszönhetően szakszerűen és gyorsan sikerült a kialakult incidenst kezelni. Az SZTE-n korábban még csak hasonló eset sem fordult elő, elszigetelt ügyről van szó, jelenleg az ügyben a rendőrség nyomoz. Az ügyben az egyetem fegyelmi eljárást indított és elrendelte a fokozott biztonsági ellenőrzést a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Az egyetem a hatóságokkal és a hallgatói szervezetekkel folyamatosan tartja a kapcsolatot, és mindent megtesz a hallgatók biztonsága érdekében; Szeged továbbra is Magyarország legbiztonságosabb városa.