Kiemelt_Pick_futas

Éremeső az SZTE őszi futóversenyén

2019. október 18.

Az SZTE Őszi Egyetemi Futóversenyre nevezők 3,4 kilométeres távon mérték össze teljesítményüket. Összesen 60 amatőr sportoló szállt versenybe az egyetemi medálokért.

A Pick futás részeként rendezték meg az Őszi Egyetemi Futóversenyt a 3,4 kilométeres távon.

A rangos és a Pick évfordulóját is ünneplő verseny mintegy 4000 résztvevője közül 60 tartozott a Szegedi Tudományegyetem kötelékébe. Az Őszi Egyetemi Futóversenyen indulók közül 3 férfi és 3 női versenyzőt értékelt a „zsűri” – tudtuk meg Farkas Istvántól, az SZTE Sportközpont testnevelő tanárától.

A férfi mezőnyben Nyéki Péter lett az első, Cséplő Gergely a második, Hidvégi Bence Gábor a harmadik. A nőknél Kréz Zsófia megvédte a tavalyi aranyérmét, míg Tódor Elizabet az ezüstérmet szerezte meg, míg Hunyadi Anna a bronzérmet.

– Az önállóan nevezők között több egyetemistával és egyetemi munkatárssal is találkoztunk mind a rövidebb, mind a félmaratoni távon – osztotta meg velünk tapasztalatát a testnevelő tanár. – Úgy tűnik, nem jutott el minden érdeklődőhöz az egyetemi közös nevezés lehetőségéről az információ..

Az SZTE Őszi Egyetemi Futóverseny díjait Fekete György sportstratégiáért felelős megbízott adta át a leggyorsabbaknak.