Három szegedi egyetemista nyerte el az Év Egyetemi Sportolója címet

2019. november 22.

Az „Év Egyetemi Sportolója” díjban részesült a Szegedi Tudományegyetem három hallgatója a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség november 21-i díjátadó gáláján.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) 2019. november 21-i díjátadó gáláján az év legeredményesebb egyetemista és főiskolás sportolóinak járó plakettet azok vehették át, akik 2019-ben a nápolyi nyári Universiadén, továbbá az egyetemi világversenyeken a dobogón végeztek, illetve a különböző sportági világversenyeken aranyérmesek lettek.

ev_egyetemi_sportoloja_2019

Három, az SZTE színeiben induló hallgató is elismerésben részesült a rendezvényen. A tehetséges fiatalok a küzdősportok Egyetemi Európa-bajnokságán Kick-box point fighting kategóriában értek el dobogós helyezéseket: Bálint Zoltán 84 kg-ban, Harangozó Gábor +84 kg-ban ezüst-, míg Vizsnyiczai Richárd 74 kg-ban bronzérmet szerzett.