Segített karácsonykor és szilveszterkor is az S.O.S. Telefonos Lelki Elsősegély Szolgálat

2019. január 09.

A korábbinál is többen hívták a 116–123 telefonszámon az S.O.S. Telefonos Lelki Elsősegély Szolgálatot – árulta el a szegedi önkéntesek vezetője, az SZTE gyakorló általános iskolájának nyugalmazott tanára.

Magyarországon tavaly mintegy 200 ezren hívták az S.O S. Telefonos Lelki Elsősegély Szolgálat 116–123-as számát, a szolgálat szegedi központját pedig 18 ezren. A karácsonyi és szilveszteri ünnepkör különösen nehéz a magányos emberek számára. Ilyenkor a szokottnál többen választják a névtelen beszélgetést lelkük könnyítésére, gondjaik megosztására. A S.O.S. Telefonos Lelki Elsősegély Szolgálat Szeged vezetőjét, Fábiánné Páger Annát, az SZTE gyakorló általános iskola nyugalmazott pedagógusát Tráser László kérdezte ünnepi forgalmukról.