Eredményesen szerepeltek az SZTE hallgatói a Judo MEFOB-on

2019. december 04.

Összesítésben az 5. helyezést érte el az SZTE az egyetemek közötti csapatversenyben a Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Judo Bajnokságon. A szegedi egyetem több hallgatója aranyéremmel tért haza.

A 2019/2020-as tanév Judo MEFOB versenyének Újpesten, a Megyeri úti Horváth István Judo Sportcsarnok adott otthont 2019. november 10-én, vasárnap. A bajnokságon 18 egyetem és főiskola vett részt, melyek között az SZTE összesítésben az 5. helyen végzett.

A versenyzők két kategóriában indultak: "A", a profi kategória azoknak szól, akik versenyszerűen judoznak, a "B", az amatőr kategória pedig a hobbi szinten judozóknak. Az SZTE csapata több judo klubban edző diákokból állt (Szegedi Judo SE, Szatymazi Judo SE, Domaszéki Judo klub).

A 2019-es év Judo MEFOB-on Szabados Ivett magyar-történelem osztatlan tanári, 6. évfolyamos hallgató "B" kategóriában, 57 kg súlycsoportban 1. helyezést ért el. Kacz Márk Dárius gépészmérnöki szak 1. évfolyamos hallgatója "B" kategóriában, 60 kg súlycsoportban 1. helyezést ért el. Tompa Péter Gergő az ÁOK 1. évfolyamos hallgatója "A" kategóriában, 90 kg súlycsoportban 3. helyezést ért el. Balogh Sára, a TKK biológia-természetismeret 1. évfolyamos hallgatója, "A" kategóriában, 70 kg súlycsoportban 3. helyezést ért el. Balogh Kinga, a JGYPK testnevelő-természetismeret osztatlan tanári 4. évfolyamos hallgatója "A" kategóriában, 57 kg súlycsoportban 5. helyezést ért el. Péter Luca, az ETSZK szociális munka szak 1. évfolyamos hallgatója "B" kategóriában, 57 kg súlycsoportban 5. helyezést ért el. Berczeli Ákos gépészmérnök szak 1. évfolyamos hallgatója "A" kategóriában, 60 kg súlycsoportban 5. helyezést ért el. Dorn Balázs, a BTK pszichológia szak 3. évfolyamos hallgatója "A" kategóriában, 90 kg súlycsoportban 9.helyezést ért el. A versenyző diákokat Pfeffer Árpád edző készítette fel.