kiemelt_szimf_zenekar

Teltházas koncertet adott az Universitas Szimfonikus Zenekar az ELTE-n

2018. április 12.

Az ELTE Művészeti Együttesének meghívására 2018. április 7-én nagysikerű, teltházas koncertet adott az Universitas Szimfonikus Zenekar Budapesten.

A meghívás egy cserekapcsolatnak köszönhetően jött létre, tavaly nyáron az ELTE Művészeti Együttese járt Szegeden, idén tavasszal a szegediek látogattak Budapestre. Az ELTE Aula Magna termében a szegedi Universitas Szimfonikus Zenekart Somorjai Péter vezényelte. Fagotton közreműködött Erdei András.

Universitas_Szimf1

A műsorban elhangzott: Felix Mendelssohn: Hebridák nyitány; Franz Berwald: Koncertdarab fagottra és zenekarra, Georges Bizet: Carmen szvit No. 2. és olyan filmzenék, mint a Star Wars, az Indiana Jones és a Karib-tenger kalóza.

A nagy sikerre való tekintettel az együttműködés folytatódik, amely szorosabbra fűzi a két egyetem kulturális kapcsolatát.

Universitas_Szimf3

SZTEinfo- Kulturális Iroda