kiemelt_SciVal

SciVal workshop az SZTE-n

2017. május 03.

2017. májusától az SZTE-n is elérhetővé vált a SciVal adatbázis, mellyel a szegedi kutatók eredményei nagyobb nyilvánosságot kaphatnak, újabb nemzetközi tudományos együttműködések alakulhatnak. Az adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 és 12:00 között előadást tartanak a Rektori Hivatal dísztermében.

2017. májusától a Szegedi Tudományegyetemen is elérhetővé vált a SciVal adatbázis. A platform, amely adattartalmát a Scopus-ból nyeri, globális szinten mutatja a kutatók kapcsolati hálóját, publikációit, kutatási szakterületeit, életútját. Az adatbázis feltárja a nemzetközi és hazai együttműködés lehetőségeit, biztosítja, hogy a Szegedi Tudományegyetem tudományos munkatársai közvetlenül tájékozódjanak a nemzetközi tudományos szféra naprakész kutatásairól.

A SciVal adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 és 12:00 között előadást tart Porosz Péter, az Elsevier munkatársa a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal dísztermében.