FELASA kurzus az SZTE Sebészeti Műtéttani Intézetében

2016. május 23.

Az SZTE ÁOK Sebészeti Műtéttani Intézet 2016. június 20. - július 1. között szervezi meg a nemzetközi akkreditációval rendelkező „Állatkísérletek elmélete és gyakorlata” című következő FELASA kurzust angol nyelven.

Az Európai Unió az állatkísérletek végzését engedélyhez és megfelelő képzettséghez köti, ezért a képzés általános célja az állatkísérletek végzéséhez szükséges alapvető elméleti és gyakorlati ismeretek elsajátítása felsőfokú végzettséggel rendelkező személyek számára, akik tudományos igényű, állatok felhasználására épülő kísérletes munkát végeznek kivitelező/végrehajtó valamint projekteket tervező/vezető szinten. Általános cél az említett személyek szakmai kompetenciájának megalapozása, a FELASA által ellenőrzött minőségű képzés révén, az alapképzésben megszerzett tudásra épülő speciális ismeretek nyújtásával.

A képzést sikeresen elvégzők képesek lesznek a kísérleti állatok gondozására, kezelésére, állatkísérletek végzésére, kísérletek kivitelezésére, valamint tudományos igénnyel állatokon végezhető kísérletek és projektek tervezésére, kivitelezésére és vezetésére.

A tömbösített, nappali tagozatú képzés időtartama: 10 egymást követő munkanapon 2016. június 20. - július 1. között 8.00-tól 16.00 óráig tartó előadás/szeminárium/gyakorlat, előre meghatározott képzési terv szerint, 80 óra (40 óra elmélet, 40 óra szeminárium és gyakorlat.)

A képzés helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Sebészeti Műtéttani Intézet (6720 Szeged Szőkefalvi-Nagy Béla u. 6).

A kurzus részvételi költsége:
Ph.D hallgatók esetében: 450 EUR
SZTE alkalmazottak esetében: 450 EUR
Külső (egyetemen kívüli) intézményből jelentkező résztvevők számára a teljes képzési és vizsgadíj: 650 EUR

További információ és jelentkezés az SZTE ÁOK Sebészeti Műtéttani Intézet oldalán.