Az európai uniós karrierlehetőségekről tartottak előadást csütörtökön a jogi karon. A hallgatók megismerhették a kiválasztási rendszert valamint az EU intézményrendszerét.
Minden tagállamnak, ugyanakkor az uniónak is érdeke, hogy a legjobb szakértők dolgozzanak az uniós intézményekben - hangzott el csütörtökön a jogi karon szervezett előadáson, amelyen az érdeklődő hallgatók az uniós karrierlehetőségeket ismerhették meg. A Külgazdasági és Külügyminisztérium által szervezett előadást Prof. Dr. Trócsányi László, az NRTI igazgatója nyitotta meg, aki hangsúlyozta: ezúttal is az SZTE oktatójaként is van jelen az eseményen.
Dr. Zupkó Gábor az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője az euroszkepticizmus mellett arról is beszélt, hogy bár vannak viták a közösségen belül, az uniós tagság megkerülhetetlen Magyarország számára is. Ezt követően arra világított rá, hogy az unió kiszámítható és biztos karrierlehetőséget nyújt a jól felkészült, több nyelvet beszélő diplomások számára, akik akár gyakornokként is elkezdhetik munkájukat az egyes intézményekben.
|
A rendezvényen készült képek itt megtekinthetőek. |
Czeti András a brüsszeli EU Állandó Képviselet munkatársa arról beszélt, hogy milyen felvételi követelményeknek kell megfelelni, hogyan folyik a kiválasztás.
Az Európai Unió több mint 52 ezer főt foglalkoztat, az uniós tisztviselők - az úgynevezett eurokratákat - az Európai Személyzeti Felvételi Hivatal (EPSO) végzi. Online lehet jelentkezni, és a felvételi folyamat végén a sikeresen pályázók felkerülnek arra a szakértői listára, amelyről a tagállamok uniós intézményeik számára kiválaszthatják a szakértőket. A foglalkoztatás lehet határozott vagy határozatlan idejű.
A hallgatók a felvételi eljárás sikeres teljesítéséhez is kaptak tanácsokat.
SZTE-Info
Fotó: Külgazdasági és Külügyminisztérium Külkapcsolati Koordinációs Főosztály