2015. október 29-én zárul a TÁMOP-4.2.1.D-15/1/KONV-2015-0002 azonosító számú, „Tudás-ipar igényeit kiszolgáló felsőoktatási szolgáltatások megalapozása a Dél-Alföldi régióban” című projekt. A Szegedi Tudományegyetem és két konzorciumi partnere különböző tudás-alapú ipart támogató szolgáltatásokat fejlesztett.
Összesen 298.352.830 Ft, száz százalékban vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert el a Szegedi Tudományegyetem és két konzorciumi partnere – a Gál Ferenc Főiskola és Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata.
Az 5 fő alappillért –
- a régió társadalmi fejlődésébe ágyazott jövőkutatási irányok megalapozása;
- a régió társadalmi fejlődési igényeihez kapcsolódó felsőoktatási képzési szolgáltatások fejlesztése;
- a közösségi főiskola regionális megvalósíthatóságának vizsgálata, közösségi főiskola regionális mintaprojektje tervezési, előkészítési feladatainak elvégzése;
- a tudás-ipari fejlesztések alapjaként jelentkező lakossági szolgáltatási igények feltárása különös hangsúllyal a SMART CITY koncepciójába illeszkedő szolgáltatási igények feltárására;
- valamint a tudásipar regionális fejlesztését szolgáló hálózatfejlesztés
– meghatározó projektet 7 hónap alatt valósították meg.
Az október 29-ei záró rendezvényen az összetett munkafolyamatokat, együttműködéseket és eredményeket értékelték. A projekt eredményeként megvalósult a regionális tudás-ipar versenyképességét befolyásoló folyamatok és alapvető jellemzők, feltárása és összegzése, és a versenyképes képzési kapacitások azonosítása, képzések tervezése a társadalmi műveltség, a környezeti fenntarthatóság, a gazdasági és jogi tudományterület és a tudománykommunikáció területén, valamint a közösségi főiskola lehetséges modelljének tudományos megalapozása, a felsőoktatás szerepének erősödése a smart city koncepciójában, valamint a tudás-ipar és felsőoktatás közötti intenzív hálózatépítési program megfogalmazása.
Fenti tevékenységek eredményeként teljesült a projekt eredeti célja a tudás-alapú ipart támogató szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen, mely várhatóan hozzájárul a régió gazdaságának dinamizálásához.
SZTEinfo