Lezárult „A tehetség értékének kibontakozása a Szegedi Tudományegyetem kiválósága érdekében” projekt a Szegedi Tudományegyetemen

2015. november 19.

A Szegedi Tudományegyetem 2015. november hónapban zárja az alap-, mester és doktori képzésben részt vevő tehetséges hallgatók képességfejlesztését, tehetséggondozói programjait és a tudományos pálya iránti elköteleződést segítő rendezvénysorozatot magában foglaló komplex projektet, amellyel a korábban kialakított jó gyakorlatok folytatása és a tehetséggondozás terén szükséges módszertani fejlesztések bevezetése valósulhatott meg.

Az Európai Szociális Alap által 311.428.899 forint összeggel támogatott TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0006 számú projektben a hosszútávon fenntartható kutatói utánpótlás-nevelési három alappillérét jelentő egységek jelentős eredményeket értek el.

(1) a tehetséges egyetemi alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók tudományos diákköri tevékenységének fejlesztésével, a konkrét tudományos feladatok végzésébe történő bekapcsolódás lehetőségének biztosításával és az eredményeket bemutatató fórumok rendezvények biztosításával majd 1.500 hallgató közvetlen bevonására kerülhetett sor

(2) a tudományterületek széles skáláját felölelő 19 doktori iskolán belül zajló doktori képzés színvonalának és minőségének fejlesztése, ipari partnerekkel közösen megvalósított K+F projektek gyakorlatának erősítése, valamint a doktoranduszok által végzett kutatási munkák eredménységének növelése érdekében megvalósított programok elemein keresztül majd 800 doktorandusz és doktorjelölt kutatási pálya iránti elköteleződésének erősítése valósult meg

(3) a felsőoktatásba készülő generáció és szüleik megszólításával, számukra ismeretterjesztő és szemléletformáló programok szervezésével, a tudományos élet, mint sikeres élet felé nyitottabb gondolkodásmód kialakítását célzó programok megvalósításával több ezer régióban élő lakos megszólítására kerülhetett sor.

A projekt célkitűzéseinek teljesülését, azaz a jelen felsőoktatási képzésben részt vevő hallgatói tudományos kutatói tevékenységgel történő megismertetését, egyéni elköteleződésük és igényük szerinti bevonását, a kutatás iránt fogékonyság kibontakoztatását tudományos teljesítmények, népszerű rendezvények igazolják.