alma_mater_weekend_kiemelt_nagy

Minden korosztálynak kikapcsolódást kínál az SZTE Alma Mater Weekend Családi és Sportnap

2015. június 17.

2015. június 20-án színes programkínálattal várja látogatóit a jubileumi, mert X. SZTE Alma Mater Weekend Családi és Sportnap. A rendezvényhez immáron harmadik éve kapcsolódik az egyre sikeresebb Kari Bográcsfőző Verseny.

A 2005 óta nagy látogatottságnak örvendő SZTE Alma Mater Weekend célja, hogy hasznos kikapcsolódási lehetőséget nyújtson SZTE-s öregdiákok valamint volt és jelenlegi oktatók, dolgozók és családjaik számára. A rendezvény kiváló alkalom a kapcsolatok ápolására, a régi ismeretségek újraélesztésére.

Családi és gyerekprogramjaink:

A X. SZTE Alma Mater Weekend Családi és Sportnap programkínálata egyre bővül a már hagyományosnak számító és az egészen új szabadidős és sporttevékenységekkel.

2015. június 20-án (szombaton) az SZTE Sportközpont területén (Szeged, Hattyas sor 10.)

09:30-tól:

• Kézműves foglalkozások az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központtal, a Printker támogatásával;
  • Izgalmas kísérletek az Interaktív Természetismereti Tudástár munkatársaival;
  • Montázskészítés az SZTE Klebelsberg Könyvtár munkatársaival;
  • Arcfestés KATANDIVAL;
  • Csúszdás ugrálóvár.

10:00-től:

• az Pneumobil bemutató az SZTE Mérnöki Kar jóvoltából.

10:00-től:

• Alumni Uni Mini Angol foglalkozás.

10:30-tól:

• a Phoenix Fitness Fit-Kid csapatának bemutatója.

11:00-től:

• a Bharatanatyam dél-indiai klasszikus tánccsoport bemutatója;
  • Zsonglőr Játszóház a Podium Absurdum Zsonglőreivel;
  • Csillámtetoválás SZTE Karrier Iroda munkatársaival.

12:00-től:

• Hawaii Hula táncbemutató Rostás Viktóriával.

Sportprogramjaink:

A hagyományokhoz híven a jubileumi Weekend a színes családi programok mellett a mozgással kikapcsolódni vágyóknak is számos lehetőséget kínál:

09:15 Szalagos Rögbi Gyerekeknek (SZTE EHÖK SE Rögbi Szakosztály).

10:00 TRX-Bootcamp Pünkösti Gáborral, a Bio-Body és a Maros Fitt Park trénerével.

10:00 Floorball (SZTE EHÖK SE Floorball Szakosztály).

10:00 Falmászás.

10:30 Játékos sportversenyek gyerekeknek.

10:45 Alakformáló aerobic Pajer Kittivel (SZTE EHÖK SE).

11:00 Gerincmozgató torna Rácz Rékával, a Vízililiom Fitnesz gyógytornászával.

11:30 Crosstraining – Fegyencedzés Pfeffer Árpáddal (SZTE Móra Ferenc Szakkollégium).

Egész napos sportpogramok az SZTE Sportközpont munkatárasainak koordinálásával:

kispályás labdarúgás, streetball, tenisz, asztali tenisz, falmászás, lengőteke, íjászat,

tollas, turul.

III. Kari Pörköltfőző Verseny

A testedzés után következhet a megérdemelt jutalom: a Weekend első kétszáz regisztrálója a legfinomabb sertéspörkölteket kóstolhatja meg, amelyek a III. Kari Pörköltfőző Verseny részvevőinek jóvoltából kerülnek majd a tányérokba. A pörköltfőző csapatok alkotásait idén is szakértői zsűri pontozza majd, ezt követően pedig a legeredményesebb csapatnak ítélik oda az Arany Fakanalat és a dobogósoknak járó ünnepi kötényeket.

A délelőtti programkavalkádot az eredményhirdetés követi, ahol nem maradnak elismerés nélkül "Kaland a Kalandparkban" című rajzpályázatunk díjazottjai, valamint a legjobban „teljesítő” sportolók és játékosok sem, akik többek között rajzpályázatunk főtámogatója, a Tiszaparti Élmény és Kalandpark, valamint a Játékdzsungel Játszóház és a Szegedi Vadaspark belépőit kaphatják meg.

Vasárnap kedvezményes filmek a Belvárosi Moziban

Az SZTE Alma Mater Weekend idén sem ér véget szombat délután. A program keretein belül vasárnap (2015. június 21.) a Belvárosi Mozi az alábbi két családi filmre kedvezményes, 700 forintos belépőjeggyel várja az Alma Mater tagkártyával rendelkezőket és családtagjaikat:

Szeleburdi svéd család nyaral (2015.06.21. 14:30)

Kardfog kapitány és a Láma Ráma kincse (2015.06.21. 15:00)

Alma Mater Weekend REGISZTRÁCIÓ

A tavalyi weekenden készült képeket és beszámolót itt érheti el.