A legzöldebb magyar egyetem változatlanul a Szegedi Tudományegyetem, miközben tovább javította „zöld pozícióját”: 360 pályázó közül a 19. helyezést nyerte el a legújabb, a 2014. évi világranglistán. Az európai zöld toplistán a 11. a Tisza-parti universitas.
Az Indonéziai Egyetem zöld egyetemeket rangsoroló, 2014-as évre vonatkozó felmérését 2015. január 16-án hozta nyilvánosságra. A Szegedi Tudományegyetem tovább javította kiváló helyezését világviszonylatban: a 2014-es felmérést összesen 360 egyetem töltötte ki, amelyek közül a Szegedi Tudományegyetem a 19. helyen végzett.
2014-ben a Szegedi Tudományegyetem bekerült a világ top 20 legzöldebb egyeteme közé. Ezzel a felmérésben részt vevő egyetemek 95%-át megelőzte az SZTE. Holott a megelőző évhez képest 59 egyetemmel több pályázott.
A 2014-es felmérésben Európán belül a 11. helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem. A 360 pályázó közül összesen 6 magyarországi felsőoktatási intézmény szolgáltatott magáról adatot. A ranglistán az előző két évhez hasonlóan csak nyugat-európai egyetemek, illetve egy közép-európai, pontosabban egy osztrák egyetem található az SZTE előtt.
A Tisza-parti universitas pozíciójának javulását mutatja, hogy a 2013-as felmérésben Európán belül a 13. helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem.
A „zöld egyetem” címért 2010-ben indult világversenyen 2010 óta vesz részt a Szegedi Tudományegyetem. A résztvevők száma az első mérés, 2010 óta 2013-ra megháromszorozódott.
A 2013-as felmérést összesen 301 egyetem töltötte ki, amelyek közül a Szegedi Tudományegyetem a 35. helyen végzett. Az erről a tényről szóló elemző cikk itt olvasható.
Változatlanul a legzöldebb magyar egyetem az SZTE. Magyarországon az SZTE mellett a Debreceni Egyetem (187. hely), illetve új belépőként a Szent István Egyetem (269. hely), az Óbudai Egyetem (324. hely), a Corvinus Egyetem (325. hely) és az ELTE (347. hely) vett részt a felmérésben.
A kiváló zöld eredmény részben a Szegedi Tudományegyetemen megvalósuló, egyre szélesebb körű, megújuló energiaforrásokat előnyben részesítő környezettudatos beruházásoknak, részben az egyetemi környezeti terhelést csökkentő műszaki megoldásoknak, protokolloknak köszönhető.
SZTEinfo
Korábban írtuk a felsőoktatási világrangsorokról és az SZTE helyezéseiről:
A legújabb QS rangsorban az SZTE a 22. helyen
Hazai és nemzetközi rangsorokban is remekel az SZTE
Az SZTE a „legzöldebb” magyar és 35. a Zöld egyetemek toplistáján
A brit toplistán az SZTE a legjobb 600 között, az SZTE BTK a 181.
Kiválóan szerepel a nemzetközi ranglistákon a Szegedi Tudományegyetem
Újabb világrangsorban szerepel az SZTE
Újabb nemzetközi ranglistán jeleskedett az SZTE