Mentorhallgatók segítik az SZTE-n tanuló külföldi diákokat

2014. szeptember 21.

Magyar mentorhallgatók segítik a Szegedi Tudományegyetemre Stipendium Hungaricum és a Science Without Borders (Tudomány Határok Nélkül) ösztöndíj programmal érkezett külföldi hallgatókat. A mentorrendszert az SZTE Nemzetközi Koordinációs Iroda (NKI) fogja össze.

Az egyetemi karok tehermentesítése érdekében az NKI mentori rendszer kiépítését kezdeményezte, az idegen nyelveket jól beszélő magyar hallgatók 2014. augusztus 1-ig jelentkezhettek a mentori felhívásra. A beérkezett több mint 80 pályázatból a Nemzetközi Koordinációs Iroda által felállított szempontrendszer alapján 25 mentort választottak ki, akik az iroda munkáját a külföldi hallgatók beilleszkedésének előremozdításával, hivatalos és nem hivatalos ügyeinek intézésében való aktív részvétellel segítik. A mentorok a Tisza-parti univeristasra érkező külföldi hallgatókat az érkezéstől egész itt tartózkodásuk alatt támogatják. A fogadás, a szálláskeresés, a bevándorlási és egyetemi adminisztratív teendők jelentik a fő feladatokat, de a napi problémák kezelésében, a beilleszkedésben is segítik mentoráltjaikat.

Korábban írtuk:

Mentorokat keres az SZTE Nemzetközi Koordinációs Iroda