Harsonafanfár a Rektori Hivatal épületében

2014. október 09.

A 19. Őszi Kulturális Fesztivál programsorozat részeként 2014. október 14-én 19 órakor a Premier Harsona Quartet koncertje várja a muzsika kedvelőit a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal épületének díszteremében.

A lassan egyéves Premier Harsona Quartet 2013 novemberében alakult az SZTE ZMK hallgatóiból, majd 2013 decemberében tartotta nagy sikerű bemutatkozó koncertjét. Az együttes idén harmadszorra ad önálló koncertet Szegeden. A tehetséges fiatalok több kisebb fellépés után sikeres koncertet adtak az egyetemi tavaszi fesztiválon. A kvartett tagjai külföldi egyetemeken, világhírű harsonaművészek mesterkurzusain tanultak, és professzionális zenekarokban járták be többek között az Egyesült Államokat, Németországot és Ázsiát egyaránt. Az idei évben egyénileg több versenyen is kiemelkedő helyezéseket értek el. A zenekar tagjai: Czirok Zoltán, Dobi János, Major Lilla, Sztranyák Dávid. A koncerten főként eredetileg is harsona kvartettekre íródott művek és átiratok csendülnek fel.

Műsoron:

Andrew Fox: Fanfár harsonákra