Vásáry Tamás jótékonysági koncertje az SZTE-n

2014. november 03.

Vásáry Tamás világhírű zongoraművész jótékonysági koncertet ad a Sófi-alapítvány javára Rácz Attila előadóművésszel és Molnár Mária énekművész hallgatóval zenés irodalmi est keretében 2014. november 7-én 18 órakor a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar Fricsay Hangversenyteremben.

A világhírű Kossuth-és Liszt-díjaszongoraművész és karmester, Vásáry Tamás már gyermekkorában rendszeresen koncertezett mint csodagyerek. 10 évesen Dohnányi Ernő tanítványa, 14 évesen megnyerte a Zeneakadémia Liszt-versenyének első díját. Művészdiplomáját 1953-ban szerezte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Kinevezték Kodály Zoltán tanársegédjének a Zeneakadémia szolfézs tanszéken. 1961-ben mutatkozott be Londonban a Royal Festival Hallban, ami elindította nemzetközi karrierjét. Ettől kezdve évente 100 hangversenyt adott a világ legfontosabb zenei központjaiban. Karmesterként több mint 100 zenekarral dolgozott. A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának főzeneigazgatója (1993-2004). A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának örökös tiszteletbeli főzeneigazgatója 2004-től. Rácz Attila előadóművész gyermekkora óta érdeklődik a versek iránt. Már általános iskolás korától rendszeresen részt vett szavalóversenyeken. Egyetemi éveiben, Debrecenben tagja lett a Nagy András László rendező által szervezett Alföld Színjátszó csoportnak. Az egyetem padjai közül kikerülve a versek iránti érdeklődése továbbra is megmaradt, új verseket tanult, elindult versmondó versenyeken, rendszeresen fellépett irodalmi, közéleti eseményeken, rendezvényeken. 2013. októberben Hódmezővásárhelyen családja támogatásával megrendezte első, önálló irodalmi estjét. Molnár Mária énekművész tanár szakos hallgató az SZTE Zeneművészeti Karán, Andrejcsik István tanítványa. Tanulmányai során több elismerésben és ösztöndíjban is részesült, többek között kétszer is elnyerte a Sófi József Ösztöndíj Kiemelt Kuratóriumi Díját (2013, 2014). Az SZTE Sófi Alapítvány több sikeres koncertet is szervezett számára Budapesten, Szegeden és Mórahalmon. Magyarország mellett fellépett már Szlovákiában, Erdélyben, Olaszországban és Ausztriában is.

Részletes program az SZTE Tehetségpont oldalán.

A jótékonysági koncertre a belépés ingyenes, önkéntes felajánlást lehet tenni jelképes 10 Ft-tól 900 Ft-os összegig az SZTE Sófi Alapítvány javára, amelyből fiatal szegedi tehetségek ösztöndíjakban részesülnek.