Idén is kihirdetik a TTIK Kutatóiskoláit

2014. november 26.

2014-ben ismét sor kerül az SZTE TTIK Kutatóiskola-pályázatának eredményhirdetésére és a tavalyi győztes projektek beszámoló előadásaira.

2014. november 28-án nevezik meg azokat a magyar és határon túli középiskolákat, amelyek sikeresen szerepeltek „Az SZTE TTIK Kutatóiskolája 2014/2015” című pályázatban. A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara ezzel a pályázattal igyekszik évek óta ösztönözni a középiskolákat a tudományos munkában való részvételre. Az eredményhirdetésen az idei győztesek kihirdetésén túl sor kerül a fakultás különböző intézeteinek előadására is:

• Németh Tamás tanársegéd (Számítógépes Algoritmusok és Mesterséges Intelligencia Tanszék) előadása: „Hálózatelemzési modellek és módszerek”
  • Erdélyi Miklós adjunktus (Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék) előadása: „Molekuláris optikai mikroszkópia”
  • Kukovecz Ákos egyetemi docens (Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék) előadása: „Miért érdekes a nanotechnológia?”

Az előadásokat és az eredményhirdetést követően pedig a tavalyi év győztes középiskolásai és témavezető tanáraik mutatják be sikeresen elvégzett kutatásaikat.