A Kodály Vonósnégyes koncertje a ZMK-n

2014. december 02.

2014. december 11-én 19 órától a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar Kortárszenei és Előadóművészeti Szakkollégium meghívására a Kodály Vonósnégyes ad koncertet a zenei fakultás Fricsay Ferenc-hangversenytermében.

A Kodály Vonósnégyes 1966-ban alakult a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola hallgatóiból. 1971-ben a vonósnégyes már nemzetközileg is ismert együttesként vette fel Kodály Zoltán nevét. A vonósnégyes életében kiemelten fontos Kodály Zoltán életművének bemutatása, valamint más magyar szerzők műveinek előadása. Az együttes fennállása óta számos új magyar művet mutatott be, legutóbb Petrovics Emil nekik komponált 3. vonósnégyesét a 2008-as Budapesti Tavaszi Fesztiválon. Rendszeresen koncerteznek Európa és Észak-Amerika országaiban, Japánban, de felléptek Mexikóban, Dél Amerikában, Indiában, Kínában, Hong Kong-ban, Dél-Koreában, Ausztráliában és Új-Zélandon is. A Kodály Vonósnégyes közel 60 CD-felvételt készített, köztük teljes Haydn-, Beethoven-, Schubert-ciklust. 1994-ben az angol Classic CD magazin a legjobb kamarazenei felvétel díját Haydn op. 64. felvételének ítélte. 2007-ben a BBC Music Awardsra jelölte a Mendelssohn és Bruch Oktett felvételt.

A december 11-i hangverseny felcsendül Mozart: D dúr vonósnégyes, Dubrovay: Geometrum 2 és Dvořák Esz dúr vonósnégyes.