Karrier Napot és Partnertalálkozót tartottak az ÁJTK-n

2014. április 03.

Az immáron hagyománynak számító Jogi Kari Karrier Napot és Partnertalálkozót 2014. április 3-án délután tartották a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karon. A szakmai program specifikus támogatást nyújtott a jogászhallgatók munkaerőpiacon való eligazodásához, későbbi elhelyezkedésükhöz.

A találkozón a Szegedi Tudományegyetemen végzett szakemberek – Tárkány-Szűcs Babett, a Szegedi Törvényszék elnöke, Kopcsányi Katalin, a Szegedi Közjegyzői Kamara elnökhelyettese, Gyurcsy Franciska, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Humánigazgatási Szolgálat munkatársa, Kertész József, a Szegedi Ügyvédi Kamara elnöke és Kopasz Zsolt, a Szegedi Járási Ügyészség vezetője – tartottak előadást a jogi szakma előnyeiről és nehézségeiről, a bírói és ügyészi hivatásrendről, valamint a frissen végzett jogászhallgatók jövőbeni elhelyezkedési lehetőségeiről. Az előadásokat követően a részt vevő hallgatók Kósa Évától, a Provident Pénzügyi Zrt. regionális HR-menedzserétől kaptak hasznos tanácsokat az állásinterjúra való felkészüléshez és ahhoz, hogyan legyenek meggyőzőek, hogyan menedzseljék magukat egy elbeszélgetésen. Majd Nádudvari Gabriella, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar adjunktusa, stíluskommunikációs szakembere adott tippeket a gyakornoki helyen és a munkahelyen pozitívan értékelt stílusos megjelenés és viselkedéskultúra elsajátításához.

A rendezvény az SZTE Karrier Iroda szervezésében, a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0004 pályázat keretében valósult meg.

Fotók hamarosan