Idén ősszel is Szabadegyetem az SZTE-n

2013. szeptember 10.

Az elmúlt évek hagyományát követve az idei őszi szemeszterben is meghirdették a Szabadegyetem – Szeged tudománynépszerűsítő előadás-sorozatát, melyben Weöres Sándortól és Sherlock Holmes-tól kezdve a szupernóva-robbanáson át a világgazdaságig minden tudományos témakört felölelnek.

Újra meghirdették a Szabadegyetem – Szeged előadás-sorozat mint a hallgatók által felvehető általánosan művelő tárgy következő (2013/2014-es tanév őszi) szemeszterének programját. Az 50 perces előadások időpontja a szokásos szerda 18 óra, helye a TIK Kongresszusi Terme.

Szeptember 11.: Botos Katalin: „Változó világgazdaság: a globalizmus fényei és árnyai. Miért mondom?”

Szeptember 18.: Katona Tamás: „A gazdasági és társadalmi folyamatok mérése és mérhetősége”

Szeptember 25.: Szalai Tamás: „Porból lettünk, porrá leszünk… de honnan lett a por? A szupernóva-robbanások és a kozmikus porképződés kapcsolata”

Október 2.: Buzás Norbert: „Pénzt vagy életet! Fejlesztési stratégiaváltások és piaci átrendeződések a világ gyógyszeriparában az elmúlt 25 évben”

Október 9.: Horváth Dezső: „Mikrogravitációs kísérletek: kémiai reakció vizsgálata egy repülőgép fedélzetén”

Október 16.: Kukovecz Ákos: „Egydimenziós nanoszerkezetek: Mi a különbség a makaróni és a spagetti között?”

Október 30.: Soós József: „Az élelmiszer-minőség és biztonság néhány sajátos kérdéséről: hamisítás, GMO, mikrobák élelmiszerekben és alapanyagokban”

November 6.: Németh Gábor: „Mikroinvazív sebészet a nőgyógyászatban”

November 13.: Gyenge Zoltán: „A művészet születése. Művészettörténeti és filozófia bevezetés a művészet fogalmához a festészet, zene és színház alkotásainak felhasználásával”

November 20.: Nagy L. János: „Száz éve született Weöres Sándor”

November 27.: Galambos Gábor: „Könnyű volt-e Sherlock Holmes dolga?”

A félév során a programváltozás esélye fennállhat.

uszt_logo_rgb Infoblokk3_ESZA_egyes