Rímbe szedett természet az SZTE Füvészkertben

2013. október 26.

Az Őszi Kulturális Fesztivál keretében szavalóversenyt hirdetett a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje. Október 18-án 62 kisdiák mondta el rímben a természettel kapcsolatos kedvenc versét.

– Október 18-án zajlott a hagyományosan az Őszi Kulturális Fesztivál keretében megrendezett „Rímbe szedett természet” szavalóversenyünk. Örömmel tapasztaltuk, hogy az idei évben is nagyon aktívak és lelkesek voltak a felkészítő pedagógusok és a szülők, így a meghirdetett három korcsoportban összesen 62 ifjú versenyző szavalta el a természettel kapcsolatos kedvenc versét – mondta el Németh Anikó. Az SZTE Füvészkert igazgatójától megtudtuk: a résztvevők köre is gyarapodott, idén számos vidéki iskola is képviseltette magát. A Weöres Sándor-emlékév alkalmából a költő számos ismerős és kevésbé ismert költeményét is meghallgathatták az érdeklődők. A zsűri tagjai Tajti Gabriella, az SZTE Kulturális Iroda vezetője, Janik László színművész és Czene Zoltán drámapedagógus voltak. A versenyzőknek ajándékkal kedveskedtek a szervezők, a helyezettek pedig füvészkerti ajándékcsomagot nyertek. A következő eredmények születtek.

1-2. osztályosok:

1. helyezett: Rédai Balázs (2. oszt.)

Kálvin téri református Általános Iskola, Makó, felkészítő tanár: Bedő Krisztina Katalin

2. helyezett: Tóth Sára (2. oszt.)

Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde, felkészítő tanár: Molnárné Czékus Anikó

3. helyezett: Pljesovszki Pálma (1. oszt.)

Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde, felkészítő tanár: Koppányiné Langó Zsuzsanna

3-4-5. osztályosok:

1. helyezett: Tóth Eszter (5. oszt.)

Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde felkészítő tanár: Krátky Anita

2. helyezett: Kovács Vivien Ramóna (3. oszt.)

Jerney János Általános Iskola, felkészítő tanár: Dobó Imréné

3. helyezett: Pusztai Botond (3. oszt.)

Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde, felkészítő tanár: Blaskó Péterné

6-7-8. osztályosok:

1. helyezett: Kádár Kyra (6. oszt.)

SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, felkészítő tanár: Bácsi János

2. helyezett: Béni Dóra (6. oszt.)

Béke utcai Általános Iskola, felkészítő tanár: Vidács Tünde

3.helyezett: Szabó Csenge (6. oszt.)

Gedói Általános Iskola és AMI, felkészítő tanár: Aranyi Ildikó