Két különleges adventi koncert a Somogyi-könyvtárban

2013. december 05.

Az ünnepi készülődés jegyében az SZTE Tehetségpont tagjai két különleges adventi koncertre várják az érdeklődőket a Somogyi-könyvtárba. December 13-án, pénteken Gabor Amadeus és Ötvös Csilla latin jazz gitárduó ad koncertet, december 16-án, hétfőn pedig Molnár Mária és az olaszországi Federico Conte közös koncertjét hallhatják az érdeklődők.

Liesel_16-12-2012_3._AdventDecember 13-án 17 órai kezdettel a Somogyi-könyvtár I. emeleti folyóirat-olvasójában Gabor Amadeus latin jazz gitárművész és Ötvös Csilla, az SZTE Zeneművészeti Kar egykori hallgatója, okleveles gitárművész, gitártanár, kamaraművész ad ünnepi koncertet. A hangversenyen Gabor Amadeus saját szerzeményein túl Astor Piazzolla és Al Di Meola zeneszerzők művei is felcsendülnek. A koncert hangzásvilágát a gitárművészek virtuóz játéka és dallamvilága, valamint különleges motívumkészlet jellemzi.

December 16-án, hétfőn szintén 17 órai kezdettel Molnár Mária és Federico Conte közös koncertjére várják az érdeklődőket a Somogyi-könyvtárba. Molnár Mária 6 éves korától tangóharmonikázni, később zongorázni, majd énekelni tanult. Jelenleg Szegeden tanul oratórium- és dalének szakirányon. Tanulmányai során több elismerést és ösztöndíjat sikerült elnyernie többek között 2013-ban a Sófi József Ösztöndíj Kiemelt Kuratóriumi Díját. Federico Conte olasz tangóharmonika-művész. Pályája során számos elismerésben részesült, többek között a „Premio Novecento” Luigi Nono Nemzetközi Versenyen különdíjat, a Castelfidardo Nemzetközi Versenyen, a Fiatal Zenészek Versenyén és a Premio San Francesco Versenyen pedig első díjat kapott. A hangversenyen többek között felcsendülnek Johann Sebastian Bach szoprán áriái, Astor Piazzolla Ave Maria című darabja, valamint ősbemutatóként Emiliano Giannetti kortárs olasz zeneszerző egyik „meglepetés” darabja.

A koncertek részletes programja és további információ a fellép művészekről a Tehetségpont oldalán érhető el.