Sárgulási felvonulás az SZTE Mezőgazdasági Karon

2013. május 14.

Feldíszített fogatok vonulnak végig május 17-én, pénteken Hódmezővásárhely belvárosában. Az SZTE MGK végzős hallgatói sárga öltözékben köszönnek el iskolájuktól és a várostól.

Sargulasi_felvonulas_HmvhelyA Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara május 17-én, pénteken tartja a ballagáshoz kapcsolódó Sárgulási fogatos felvonulást. Az eseményen a végzős hallgatók sárga ruhában búcsúznak az egyetemtől és a várostól. A szín az ebben az időszakban sárguló búzára utal. A felvonuláson fúvószenekar kíséretében tíz, virágokkal, búzakalásszal feldíszített fogat vonul végig a városon: 15 órakor indulnak a Tangazdaság Kft.-től. Az útvonal: Kutasi út – Andrássy út – Szőnyi utca – Hősök tere – Dr. Imre József utca -Zrínyi utca – Kossuth tér – Hódi Pál utca – Lázár utca – Dr. Rapcsák András utca – Deák Ferenc utca – Petőfi utca – Kollégium. A menet 16 órakor érkezik meg a Kossuth térre. Az ünneplés este a Fekete Sas Szállóban rendezett bállal folytatódik.