Az Armel Operafesztivál, a Szegedi Tudományegyetem és az Alliance Française de Szeged két estet is szervezett az operaverseny kapcsán.
Boieldieu fehér asszonya címmel magyar nyelvű előadást tartott október 10-én Iványi-Papp Monika zenetörténész, melyben olyan kérdésekre keresett választ, mint hogy milyen legendák a fehér asszonyról szóló elbeszélések, s végül hogy kerül a regény a kottába. Milyen zenei műfajban, milyen zenei megoldással operál a fehér asszony megjelenítése céljából Boieldieu a La Dame blanche című vígoperájában, s a szerző életében milyen szerepet játszik operája?
Október 11-én pedig Bernard Faivre D’Arcier, kulturális tanácsadó, a La Sept televíziós csatorna (az Arte televízió francia pólusa) alapítója, az Avignoni fesztivál (1979–1984, illetve 1993–2003 közötti) igazgatója, a francia színházi kultúra egyik legjelentősebb politikusa volt a szervezők vendége. Francia nyelvű, Kulturális menedzsment Európában című előadásában többek között arról hallhattak az érdeklődők, miért van szükség kulturális programokra és ezek támogatására. Hogyan működnek a nemzetközileg elismert legnagyobb kulturális intézmények, fesztiválok? Hogyan valósítsunk meg egy elméletben már megszületett elképzelést a gyakorlatban? A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karával együttműködésben szervezett előadás keretében a külföldi szakértő a kulturális szektor jelentőségével és működésének szabályszerűségeivel és kulisszatitkaival ismertette meg az érdeklő̋dő̋ket.
Október 9-én a bölcsészkaron és a Klebelsberg-könyvtárban Karátson Endre Retúrjegy című kötetét mutatták be.
Az Alliance Française kéthete jelentkező filmklubja mellett elindította tematikus estjeit is, ahol a filmekhez kapcsolódva különböző témákról beszélgetnek francia anyanyelvűek közreműködésével. Október 10-én a fogyasztói társadalom volt a téma.
SZTEinfo