Koncertekkel búcsúzik frekvenciájától a Rádió Mi

2012. június 01.

Egész napos rendezvénnyel és számos koncerttel búcsúzik frekvenciájától a Rádió Mi. A Szegedi Tudományegyetemhez (SZTE) több szálon kötődő kisközösségi médium június 3-i rendezvényének a Rongy Kocsma ad otthont, amelynek kerthelyiségében a „katicás” rádió lemezlovasai, koncerttermében pedig népszerű helyi zenekarok szolgáltatják a talpalávalót.

radiomi_mikrofonA Rádió Mi Szeged egyetlen szabad, civil kisközösségi médiumaként 2005 óta sugároz kísérleti műsorokat, népszerűsít nem-mainstream zenei műfajokat és ad megjelenési lehetőséget a helyi szubkultúráknak. Azonban a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékével szoros kapcsolatban álló, hallgatóit gyakornokként foglalkoztató rádió június 4-én elveszíti frekvenciáját. Hétfőtől a 89.9-es hullámhossz helyett csupán honlapján lesznek hallgathatók műsorai.

A kialakult helyzet oka, hogy a médiumot üzemeltető Szeged Egyesület 2004-ben nyert műsorszolgáltatási jogosultsága most lejárt, ám a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jelenleg nem ír ki újabb kisközösségi rádiós pályázatot. A Médiatanács ígérete szerint a nyáron lehetőséget biztosít frekvenciaszerzésre, azonban a Rádió Mi vélhetően nem fog jelentkezni az új tenderre. „A törvényi feltételek olyan kötelezettségeket rónak ránk, melyek teljesítésére önkéntes alapon szerveződő, non-profit közösségként nincs kapacitásunk, vagy olyan kompromisszumokkal tudnánk ezeknek eleget tenni, hogy már sokkal inkább a törvényeknek felelnénk meg, mintsem nektek és magunknak” – olvasható a „katicás” médium honlapján.

Így a Rádió Mi egy egész napos, június 3-i rendezvényen elbúcsúzik frekvenciájától. A déltől kezdődő programok között a funk, a lounge, a new wave és a drum and bass olyan szegedi képviselői pörgetik majd lemezeiket, mint Kocsik Andris, Suzuki Samurai, Viorelpop, Phalanx vagy Suhov a Rongy Kocsma kerthelyiségében. Helyi, a rádióval kapcsolatban álló zenekarok is vendégeskednek majd a Kossuth Lajos sugárúri szórakozóhelyen: a koncertteremben a Nemulass, a MonaStereo, a Tha Sudras és az Attention Chérie szolgáltatják a talpalávalót.

A stáb a helyszínen szívesen fogadja a résztvevők adományait, hogy a továbbiakban is biztosítani tudja internetes működését és olyan programokkal tudjon kedveskedni a hallgatóinak, mint a rádiós szülinapok vagy a Nyárvégi Alternatív Fennforgás.

A frekvenvenciabúcsúztató rendezvény részletes programja az alábbiakban olvasható.

KERTHELYISÉG:
12.00-13.00 KOCSIK ANDRIS * chillout