Pótfelvételis ponthatár: augusztus 29-én

2012. augusztus 23.

A pótfelvételi eljárás időszakában a Szegedi Tudományegyetemre 787 fiatal jelentkezett. Augusztus 29-én várható, hogy kihirdetik a pótfelvételis ponthatárokat, és kiderül, a jelentkezők közül kiből lehet gólya. Emlékeztetőül annyit, hogy az első körös általános eljárásban a felsőoktatási intézményekbe több mint 110 ezren adták be jelentkezésüket, a felvételizők 72 százaléka kezdheti el tanulmányait. Az SZTE-t első helyen jelölte meg az ide jelentkezők 53 százaléka, vagyis 8421 fiatal. Az első helyes jelentkezők 78 százaléka – összesen 6643 diák – gólya lett a szegedi egyetemen. Hozzájuk csatlakozhatnak a pótfelvételizők közül azok, akik megfelelnek a várhatóan augusztus 29-én kihirdetendő feltételeknek. Tavaly a pótfelvételin jelentkezők 86, míg 2008-ban 93 százaléka tanulhatott tovább a Szegedi Tudományegyetemen.