„Nem vagyok különösebben tehetséges, csak szenvedélyesen kíváncsi” – ez az Einstein-idézet a mottója a szeptember 25-én megrendezendő Kutatók Éjszakájának.
Minden év szeptemberének utolsó péntekjén rendezik meg ezt az országszerte népszerű fesztivált, amihez 2007 óta több magyar nagyváros mellett Szeged és az egyetem is kapcsolódik.
„Ezalatt a három év alatt egyre bővült a rendezvényen résztvevő intézetek, tanszékek száma” – mondja Révész Balázs, az SZTE marketing- és kommunikációs igazgatója. Idén már több mint 50 programmal várják a „szenvedélyesen kíváncsi embereket.” A programsorozat leginkább a természettudományokat veszi górcső alá, de az elmúlt években már más karok, tudományterületek is megjelentek, mint például a bölcsészettudomány vagy a Mérnöki Kar népszerű programjával, a csokoládéöntéssel.
Az idei évben 15 helyszínen adnak otthont a rendezvénynek, csak a Dóm téren 4 különböző színtéren. Tanszékeken, laborokban és magán a téren is lesznek programok, ahol most már hagyományosan az orvostudományi kar kísérleti sátra is részt vesz. Emellett lesz éjszakai kalandtúra a füvészkertben, Csillag-party a Szegedi Csillagvizsgálónál és interaktív tárlatvezetés a Földtani és Őslénytani Tanszék gyűjteményében. Aki akar, ellátogathat Szeged legmagasabb pontjára, és „Non-stop stressz!” vár mindenkire a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A Kísérleti Fizikai Tanszék hallgatói laboratóriumaiban pedig bebizonyosodik, hogy: „A fizika nagyszerű, mert egyszerű”.
Az se maradjon otthon, aki inkább a biológia iránt érdeklődik, hiszen a Mikrobiológiai Tanszéken megismerkedhet a mikrobák világával, megtudhatja, hogyan fedezte fel Alexander Fleming a penicillint, és részt vehet egy igazi penészvadászaton is!
Nagyon sokoldalú, érdekes és minden érzékszervre ható élmény várja a tudni vágyókat. És hogy pontosan kiknek szól? „Mindenki számára kikapcsolódás. Egyetemi polgárok számára éppúgy, mint családtagoknak, kisöcsiknek vagy húgoknak és a szülők számára is érdekes programokat kínálunk délután kettőtől egészen éjfélig… Mindenképpen érdemes megnézni az elkészült programfüzetet vagy az egyetemi weboldalt, hogy hogyan ütemezzék a látogatásokat a különböző helyszínek között ” – ajánlja Révész Balázs.
További információ és részletes program ITT és ITT olvasható.