Olasz-magyar innovációs napot rendeztek Szegeden

2008. szeptember 29.
Az Olasz Nagykövetség és a Szegedi Tudományegyetem olasz-magyar innovációs napot szervezett Szegeden szeptember 25-én, „The Italian System meets in Szeged” címmel. Az Olasz Kulturális Intézetben megtartott tanácskozás programja két téma körül csoportosult, az egyik biotechnológia és biolmolekuláris gyógyszerek, a másik a nano-technológia. Az információs napon tíz előadás hangzott el, amelyen többek között bemutatkozott a SZTE két, működő regionális tudásközpontja – a Dél-alföldi Neurobiológiai Tudásközpont és a Környezet- és Nanotechnológiai Regionális Egyetemi Tudásközpont –, a kooperációs kutatóközpontja – DEAK Zrt. –, az MTA Szegedi Biológiai Központ, a Magyar Biotechnológiai Szövetség és az olasz partnerek képviselői. A résztvevők kerekasztal-megbeszélésen vitatták meg az együttműködés lehetőségeit, és kijelölték annak fő irányait.
A Pál József professzor (SZTE BTK Olasz Nyelvi és Irodalmi Tanszék), Itália szegedi tiszteletbeli konzulja közreműködésével létrejött konferencia kapcsolódott ahhoz a rendezvénysorozathoz, amelyet Paolo Guido Spinelli olasz nagykövet magyarországi diplomáciai küldetésének befejezése alkalmából rendeztek. A szeptember 30-án leköszönő diplomata első hivatalos látogatása Szegeden volt, az utolsó vizitjét is a csongrádi megyeszékhelyen tette.
F. J.