Bezár

Hírarchívum

Alumni_Uni_Tudasmuhely_Varga_Eszterrel01

Teltházzal indult az Alumni Uni – Tudásműhely őszi rendezvénysorozata a JATE Klubban

Teltházzal indult az Alumni Uni – Tudásműhely őszi rendezvénysorozata a JATE Klubban

2024. október 21.
3 perc

Teltházas közönség előtt indult útjára az Alumni Uni – Tudásműhely őszi ciklusa Szegeden 2024. október 16-án.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A JATE Klub falai között ezúttal nem csak szórakozás, hanem tudásmegosztás is zajlott: Dr. Varga Eszter, a Cápák között üzleti showműsor egyik befektetője, valamint Rácz Tamás, az SZTE Gazdaságtudományi Kar oktatója tartottak előadást. A beszélgetés Dr. Piller Gábor, az SZTE GTK oktatója, marketingtanácsadó moderálásával zajlott. Az esemény központi témája a jövő munkahelyei és a kriptovaluták világának hatásai voltak, különös tekintettel a munkaerőpiacra és a digitális pénzekre.

Közös pont: az SZTE

Mindhárom szereplő ezer szállal és élménnyel kötődik a Szegedi Tudományegyetemhez, Szegedhez. Dr. Varga Eszter előadása során is felelevenítette egyetemi éveit, amelynek a szegedi JATE Klub is része volt. Annak idején szórakozni járt ide, most azonban az oktatás és tudásmegosztás színtere lett számára a klub. Jogászként végzett az akkori József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán, jelenleg a Cápák között befektetőjeként és sikeres üzletasszonyként tevékenykedik, de elmondása szerint mindig fontosnak tartotta az elhivatottságot, a folyamatos önképzést, és a munkahelyi tapasztalatszerzést, már egyetemi évei alatt is. Dr. Piller Gábor marketingtanácsadó elsőként kezdett el mesterséges intelligenciát oktatni az SZTE Gazdaságtudományi Karán, míg Rácz Tamás a statisztika és ökonometria területen tevékenykedő egyetemi oktatói tevékenysége mellett egyben a GTK-s közösség egyik sportra ösztönző szereplője is.

Alumni_Uni_Tudasmuhely_Varga_Eszterrel04

Az előadások középpontjában: a jövő

Bár a jövőt megjósolni képtelenség, de tervezni vele lehetséges, felkészülni rá egyenesen ajánlott. Mindkét előadó ezt a gondolatmenetet erősítette, amikor személyes példákon keresztül és szakmai oldalról megközelítve mutatta be saját témáját. Az előadások arra keresték a választ, hogyan formálják át a digitális pénzek és a blokklánc technológia a munka világát, és milyen új készségekre lesz szükség a jövőben, a kriptovaluta-alapú gazdaságban. Dr. Varga Eszter és Rácz Tamás különböző perspektívákból közelítették meg a témát. Varga Eszter, aki jogászként és közgazdászként egyaránt végzett, ma pedig sikeres befektetőként és vállalkozóként tevékenykedik, elsősorban a munka jövőjét mutatta be a káosz korában, az emberi rákészülés lehetőségeit taglalta. Mint executive coach, a szakmai tudásával és meggyőző személyes megközelítésmódjának köszönhetően az általa elmondottak minden jelenlevő számára értékes útravalóul szolgáltak. Rácz Tamás a statisztika és ökonometria területen tevékenykedő egyetemi oktatóként átfogó képet nyújtott a modern befektetési lehetőségekről. Segítségével azok is betekintést kaptak a pénzügy ezen területébe, akiktől nagyon távol állt a kriptovaluták, NFT-k és mesterséges intelligencia alapú kereskedőbotok világa.

Átalakulóban a munkaerőpiac

A résztvevők több fontos gondolatot vihettek magukkal az előadásról, mint például, hogy a kriptovalutákkal nem lehet gyorsan meggazdagodni, de érdemes követni a fejlődést. Emellett hangsúlyt kaptak az önvizsgálat, a gyenge pontok megerősítése, és a munkaerőpiaci átalakulás miatti aggodalmak eloszlatása, hiszen új munkahelyek is létrejönnek majd. Külön kiemelték, hogy a diploma nem határozza meg véglegesen a szakmai életutat, amit Varga Eszter példája is igazol: jogászként kezdte, de később sikeres befektetővé vált.

Alumni_Uni_Tudasmuhely_Varga_Eszterrel03

Külön öröm, hogy nagyon sok kérdés érkezett a hallgatóság részéről, köszönhetően az előadók és a moderátor közvetlenségének, valamint annak a ténynek, hogy a „mostani fiatalok” sem nemtörődömök, fásultak, hanem ténylegesen foglalkoztatja őket a jövő.

Dr. Piller Gábor zárszavai

Az esemény moderátora, Dr. Piller Gábor méltatta mindkét előadó munkásságát. Rácz Tamás kollégája átfogó és elgondolkodtató megközelítését emelte ki, míg Varga Eszterről személyes példákon keresztül mutatta be, hogy a sikerhez nemcsak szakértelemre, hanem elhivatottságra és családi háttérre is szükség van.

Az Alumni Uni – Tudásműhely rendezvénysorozata folytatódik, további izgalmas témákkal várva a hallgatóságot, az előadások újranézhetők az SZTE Alma Mater Youtube-csatornáján.

SZTE Alma Mater

Fotók: Móró Bianka

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek