Bezár

Hírarchívum

Dr. Tóth Anett, Farkas Attila, Salló Emőke, Frányó Tímea, Dr. Maróti Ágnes

Családterapeuták segítenek az SZTE Gyermekklinikán az 1-es típusú diabéteszes gyermekek családjának

Családterapeuták segítenek az SZTE Gyermekklinikán az 1-es típusú diabéteszes gyermekek családjának

2024. december 04.
2 perc

Ingyenes családterápiás foglalkozásokon vehetnek részt az 1-es típusú diabéteszes gyermekek és családtagjaik a szegedi Gyermekklinikán. A modell értékű, rendszerszemléletű ellátást a MOL-Új Európa Alapítvány támogatja a Gyermekgyógyítók Plusz programon keresztül.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A Gyermekgyógyítók Plusz program szomatikus, illetve pszichés hátterű betegségben szenvedő gyermekek és közeli családtagjaik számára kíván családterápiás programokat támogatni.

Az 1-es típusú diabétesz jellemzően gyermek- vagy serdülőkorban kezdődő krónikus betegség, amely jelenleg nem gyógyítható, azonban jól kezelhető. A szegedi Gyermekklinikán a kezelés sikeréhez hozzájárul, hogy a MOL–Új Európa Alapítvány programjával 2024-ben elkezdődött a családterápiás ellátási forma, az elnyert támogatásnak köszönhetően pedig 2025-ben is folytatódni fog.

– A diabétesz diagnózisa egy krízishelyzetet teremt, ami elkerülhetetlenül felborítja a család korábbi egyensúlyát – mondta a sajtótájékoztatón Farkas Attila családterapeuta, majd hozzátette, a családterápia segíthet olyan szerepleosztásokat, megküzdési módokat kialakítani, melynek eredményeképpen a diabétesz csak egy szereplő lesz a család életében, nem pedig a főszereplő.

Farkas Attila, Salló Emőke

Fotó: Kovács-Jerney Ádám

A program szakmai koordinátora Dr. Maróti Ágnes gyermekgyógyász, diabetológus szakorvos és Salló Emőke egészségpszichológiai szakpszichológus, pszichoterapeuta.

Dr. Maróti Ágnes a tájékoztatón elmondta, a szegedi Gyermekklinikán egy jól működő diabetológiai csapat végzi a diabéteszes gyermekek gondozását. Az orvosok, nővérek, edukátorok mellett dietetikus és pszichológus is támogatja a betegeket. Ebbe a szakmai csapatba érkeznek most a családterapeuták: Farkas Attila egészségpszichológus és szociális munkás, Frányó Tímea egészségpszichológus, valamint Dr. Tóth Anett gyermek neuropszichológus és integratív gyermekterapeuta.

A projekt keretén belül a családok 1-3, 3-5 vagy 12-16 alkalmas családkonzultáción vehetnek részt. Az ellátáshoz egy terápiás hatékonyságvizsgálat is kapcsolódik. A kérdőíves vizsgálat segítségével a szakemberek pontosabb képet kapnak azokról a területekről, amelyekben támogathatják a diabéteszes családokat, ezáltal hatékonyabb lesz a gondozás. Ugyanakkor a kérdőívek megválaszolásán keresztül a családok is visszajelzést kapnak aktuális nehézségeikről, erőforrásaikról.

A családok önkéntes alapon vehetik igénybe az ingyenes családterápiát, az ellátás a jelentkezés sorrendjében történik.

SZTE Info

Fotó: Kovács-Jerney Ádám

A borítóképen: Dr. Tóth Anett, Farkas Attila, Salló Emőke, Frányó Tímea, Dr. Maróti Ágnes

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek