KJA-1024

Egy medikus is lehet kitűnő zongorista – Hallgatói Művészeti Verseny az SZTE-n

2024. április 13.

Muzsikaszó töltötte be a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalának épületét április 10-én este a Hallgatói Művészeti Versenyen. Az SZTE NKI Kulturális Irodája által szervezett versenyre rekordszámú nevezés érkezett.

Soha nem jelentkeztek még olyan sokan a Hallgatói Művészeti Versenyre, mint idén – mondta el Tajti Gabriella, az SZTE NKI Kulturális Iroda vezetője az április 10-ei verseny kezdetén a Rektori Hivatal dísztermében. A 32. alkalommal megrendezett megmérettetésre 52 egyetemista regisztrált valamilyen előadással – énekkel, verssel, zeneművel. A hallgatók bizonyították sokoldalúságukat és azt, hogy nem csak bölcsészek fogékonyak a művészetekre. Volt a versenyzők közt, aki természettudományi tanulmányokat folytat, olyan is akadt, aki orvosnak, mérnöknek, közgazdásznak vagy mezőgazdasági pályára készül.

muveszetiversenySZTE
32. alkalommal szervezett Hallgatói Művészeti Versenyt az SZTE NKI Kulturális Iroda. Fotók: Kovács-Jerney Ádám

A szakmai zsűri sorában foglalt helyet: Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója, Kosztándi István hegedűművész, egyetemi docens (SZTE BBMK), Varga Kornél népzenész, a Fonó Klub művészeti vezetője, Németh Miklós énekes, a Fool Moon művészeti vezetője, Dr. Bene Tamás, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság igazgatója. A zsűri elnöke Dr. Havas Judit előadóművész, irodalomtörténész volt, aki elmondta, ők nem ítészként nézték meg a produkciókat, hanem valódi ajándék volt számukra, hogy láthatták az SZTE hallgatóit.

Eredmények:

Egyetemi Vers és Prózamondó Verseny

I. Nagy Anikó (BTK kommunikáció- és médiatudomány 2.)

II. Szabó Aliz Katalin (BTK hungarológia 1.)

III. Kiss Emma (BTK pszichológia 2.)

III. Ágó Gergely (TTIK vegyészmérnök 2.)

Egyetemi Zenei Verseny

Komolyzenei kategória

I. Tóth Viktória Sára (BTK MA néprajz 1.)

II. Kővágó Zsófia Anna (SZAOK általános orvos 2.)

III. Bisztriczki Sára (BTK kommunikáció és médiatudomány 1.)

Népzenei kategória

I. Dudás Kata (BTK magyar nyelv és irodalom 2.)

II. Bócsai Boróka Citerazenekar, Kovács Illés István (ÁJTK jogász 1.), Tarjányi Dóra (JGYPK óvodapedagógus 1.), Kárász István, Török Adrienn

III. Rekecsin együttes, Mészáros Csaba (GTK gazdálkodási és menedzsment 2.), Pap Janka (JGYPK szociálpedagógia 4.), Barta Márton (TTIK fizika 3.)

Jazz, musical, sanzon kategória

I. Tóth Márton András (BTK történelem 1.)

II. Nagy Nóra (SZAOK általános orvos 2.)

Egyetemi Verspályázat

III. Páli Emese Kincső (SZAOK általános orvos 5.)

Egyetemi Fotópályázat

A zsűri tagjai: Dobóczky Zsolt fotóművész, tanár; Vadász Sándor fotóművész, természetfotós; Sahin-Tóth István fotográfus, marketing szakértő (SZTE Nemzetközi és Közkapcsolti Igazgatóság), valamint az SZTE Kulturális Iroda munkatársai.

Természetfotó kategória

I. Koncz-Bisztricz Tamás (MGK mezőgazdasági mérnök 1.)

II. Csontos Szimonetta (JGYPK képregény illusztráció 3.)

Portré kategória

II. Raiss Shaghaghi Samaneh (GTK economics 5.)

III. Paragi Dénes (MGK agrár- és üzleti digitalizáció)

Fekete-fehér kategória

I. Kovács Anita (BTK JGYPK angol – rajztanári 4.)

II. Bárdos Orsolya (JGYPK képi ábrázolás 2.)

II. Klima Döníz (BTK néprajz 1.)

III. Sütő Máté (TTIK vegyész MA 1.)

III. Berényi Lili (BTK pszichológia)

A díjazottak az Egyetemi Tavasz hivatalos megnyitóján, április 12-én rektori oklevelet vehettek át és pénzjutalomban részesültek.

SZTEinfo – V.-Sz. I.