Sakkviadal

Első alkalommal rendeztek Junior Sakkviadalt a Szegedi Tudományegyetemen

2023. november 22.

Sakkozókkal telt meg a Rektori Hivatal díszterme szombaton a Szegedi Tudományegyetem első sakkversenyén, a Junior Sakkviadalon. Az SZTE Junior Akadémia és a Maróczy Géza Sportegyesület által rendezett versenyt Lékó Péter, nemzetközi sakknagymester nyitotta meg.

– Bízom benne, hogy egyre lelkesebbek lesznek a játékosok, egyre több sakkozó lesz, és jövőre még ennél is több indulóval találkozunk, illetve abban is, hogy ha külföldön is megtudják azt, hogy itt Szegeden a sakkozásnak milyen jelentősége és hagyományai vannak, akkor még további érdeklődésre lehet számítani – mondta a Lékó Péter, a viadal fővédnöke az esemény megnyitóján. Hozzátette: büszke arra, hogy ilyen impozáns helyszínen játszhatnak a játékosok.

Sakkviadal

Lékó Péter köszöntötte a versenyzőket.

A fekete-fehér rácsok felett mindenféle korosztály megmérette magát: a viadalra több mint 50 játékos nevezett az egyetem különböző karairól és a Középiskolai Partneri Program intézményeiből. A sakkviadalon minden induló egy mezőnyben játszott, de az értékelés 3 különböző kategóriában történt: igazolt egyetemista, amatőr egyetemista és középiskolás – utóbbi kategória nyertesei a pénzdíj mellett intézményi felvételi pontokkal is gazdagodtak, melyeket a Szegedi Tudományegyetem képzésein érvényesíthetnek a következő felvételi eljárásban.

A svájci rendszerű verseny célja az volt, hogy megtalálják a Szegedi Tudományegyetem sakk-bajnokait, és játéklehetőséget biztosítsanak az igazolt és amatőr egyetemi hallgatóknak, illetve középiskolásoknak egyaránt, és ápolják a sakk-baráti kapcsolatokat.

Díjazottak:

I. kategória: igazolt egyetemista

• I. helyezett: Tubak Dániel (50 000 Ft)
  • II. helyezett: Papp Bence (30 000 Ft)
  • III. helyezett: Péczely Sebastian Zsombor (20 000 Ft)

II. kategória: amatőr egyetemista

• I. helyezett: Magyary István (50 000 Ft)
  • II. helyezett: Széphelyi Ákos (30 000 Ft)
  • III. helyezett: Ocztos Károly Levente (20 000 Ft)

III. kategória: középiskolás

• I. helyezett: Bácsi Kristóf – SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
    (50 000 Ft és 10 SZTE-s intézményi felvételi pont)
  • II. helyezett: Márkus Molli Amina – Bethlen Gábor Református Gimnázium (30 000 Ft és 8 SZTE-s intézményi felvételi pont)
  • III. helyezett: Kőrösi Zsombor – SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola (20 000 Ft és 5 SZTE-s intézményi felvételi pont)

Sakkviadal Több tucat fiatal érdeklődött a megmérettetés iránt.

Különdíj:

Herpai József (Szegedi Radnóti Miklós Gimnázium)

Kocsmár Ákos (Szegedi Radnóti Miklós Gimnázium)

Bodicsi Barna (SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola)

Kiss Rebeka Anna (SZTE TTIK, Fizikus MSc)

A legifjabb versenyző: Varga Botond (Gyulai Implom József Általános Iskola)

Borbola Lilla

Borítókép: Első alkalommal rendeztek Junior Sakkviadalt a Szegedi Tudományegyetemen.

Fotó: Frank Yvette