DSC04770

Elképesztő izgalmakat hozott az Egyetemek Csatája

2023. november 23.
1 perc

Az élvonalban találkozott két egyetem csapata a férfi kosárlabda bajnokságban. Az SZTE-Szedeák az NKA Pécs együttesét fogadta. A végig szoros összecsapást végül a vendégek nyerték, de így is maradnak stabilan a mezőny első felében a szegediek.

A forduló nyitómeccse igazán különlegesnek ígérkezett a hazai férfi kosárlabda bajnokságban. Két egyetemi csapat feszült egymásnak az újszegedi sportcsarnokban. A presztízscsatára a hazai klub díjmentessé tette a belépést a diákoknak. A jó szériában lévő, Szegedi Tudományegyetem hallgatóit is a soraiban tudó, SZTE-Szedeák a tabella első harmadából várta az újonc NKA Pécs elleni találkozót.

DSC04797

Jobban kezdtek a szegediek, megnyerték az első negyedet, a nyolc pontos előny azonban elolvadt a félidőre. A nagyszünetben 52:52 állt az eredményjelzőn. A harmadik játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, minimális előnnyel kezdte az utolsó játékrészt a vendég együttes, amely jobban bírta a hajrát és végül 97:90-re megnyerte az Egyetemek Csatáját.

DSC04461

Az SZTE-Szedeák ettől függetlenül maradt a mezőny első felében és továbbra is várja a szurkolókat a hazai mérkőzéseken.

Fotó: Kamenik Balázs