HMU2023_SZTE_students_nagykovet

A SZTE-n végzett japán orvosokat köszöntötték

2023. május 09.

Japánban köszöntötték a Szegedi Tudományegyetemen végzett orvosokat. Az ünnepségen részt vett Prof. Dr. Rovó László az egyetem rektora és Dr. Fendler Judit az SZTE kancellárja is.

A Szegedi Tudományegyetem stratégiai partnere, a Hungarian Medical Universities fogadást szervezett, hogy köszöntse azokat a japán hallgatókat, akik magyar orvosi egyetemeken végeztek, és sikeresen teljesítették a japán honosító vizsgát.

HMU2023_teljes

A fogadáson a magyar diplomácia képviselői mellett a hazai egyetemek vezetői is részt vettek. A Szegedi Tudományegyetemen diplomázott öt hallgatót Prof. Dr. Rovó László az egyetem rektora és Dr. Fendler Judit az SZTE kancellárja is köszöntötte. Az SZTE-n végzett hallgatók: Soeda Yuki, Manabe Goichi, Kashio Nobuko, Watanabe Shihomi és Saito Chihiro.