SZTE BBMK

Az operáé lesz a főszerep a Kisszínházban – bemutatkoznak az SZTE BBMK Magánének Tanszékének végzős hallgatói

2023. június 22.

2023. június 23-án és 24-én a Kisszínház ad otthont a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Magánének Tanszék végzős hallgatói operavizsga előadásának. Pénteken 19 órától, szombaton 15 órától hallgathatók meg ismert zeneszerzők operái.

Június 23: az SZTE BBMK Magánének Tanszék Master, végzős hallgatóinak operavizsga előadása. Fellép: Balogh Sára, Bita Boglárka, Farkas-Varga Anna, Makkos Ambrus, Pintér Zsolt, Szilágyi Zita és Visi Ágoston. Zongorán közreműködik: Harazdy Miklós és Zalánki Rita.

Részletek hangzanak el: Bizet, Donizetti, Gluck, Mozart, Rossini, Verdi operáiból.

Főtárgy tanárok: Prof. Dr. Temesi Mária, Andrejcsik István.

Június 24: az SZTE BBMK Magánének Tanszék Master I. hallgatóinak operavizsga előadása; az első részben Kacsóh Pongrác: János vitéz című daljátékának rövidített változatát láthatja a nagyérdemű.

Szereposztás: János vitéz: Leszkó Balázs; Iluska: Csuzdi Eszter; Mostoha: Barna Beatrix; Csősz, Bagó: Borbély Jácint; Francia király: Mozetic Adrián; Francia királylány: Török Henrietta; Narrátor: Pál Zsófia. Karmester: Csányi Valéria. Közreműködik: Koncertmuzsika zenekar. Színpadi gyakorlat tanár, rendező: Barnák László.

A második részben opera részletek hangzanak el az SZTE BBMK Magánének Tanszékének Master I. éves hallgatóinak előadásában; előadók: Barna Beatrix, Borbély Jácint, Leszkó Balázs, Mozetic Adrián, Németh Nadezhda, Pál Zsófia és Török Henrietta. Zongorán közreműködik: Csányi Valéria.