Alma_Mater_kihivas

SZTE Lépjük meg! - Fuss, tekerj, gyalogolj! - 2023-as kihívás

2023. április 11.

Ha tavasz, akkor ismét itt az SZTE Alma Mater kihívása, ahol a szervezők egyéni eredményeddel számítanak rád is, hogy kiderüljön, melyik kar vagy egység lesz 2023 tavaszán a legsportosabb és a legaktívabb.

„A korábbi kihívások tapasztalatait összegyűjtve az SZTE Alma Mater 2023. tavaszi kihívása csak a lényegre koncentrál: gyűjtsd a kilométereket futással, kerékpározással, gyaloglással és juttasd a dobogó legfelső fokára választott közösséged!” – olvasható az SZTE Alma Mater felhívásában.

A 2023. április 10-től június 4-ig tartó kihívás részleteit az SZTE Sportközpont szakmai ajánlásával határozták meg a szervezők.

A kihívás célja:

A rendszeres mozgás motivációjának elősegítése, minél több egyetemi polgár bevonásával az egészséges életmód népszerűsítése.

A résztvevők köre:

Minden egykori és jelenlegi SZTE-s egyetemi polgár, azaz az SZTE alumni közössége, SZTE dolgozói, valamint a jelenlegi hallgatók.

Milyen típusú mozgással lehet a kilométereket gyűjteni?

• gyaloglás/túrázás
  • futás
  • kerékpározás
  • egyéb: úszás, önerővel hajtott vízi sporteszköz

A választott mozgásformák egyaránt végezhetők szabadtéren, valamint edzőtermi körülmények között (futópad, szobabicikli, evezőpad).

A kihívásról, a jelentkezés menetéről további részletek az SZTE Alma Mater oldalán olvashatók ide kattintva.