Prof. Dr. Széll Márta rektorhelyettes átadja a Szegedi Tudományegyetem művészeti pályázatainak díjait. Fotó: Molnár Dóra

Megnyílt a Szegedi Tudományegyetem 18. Egyetemi Tavasz fesztiválja, kiosztották a művészeti pályázatok díjait

2023. április 12.

A tavasz és a tehetségek ünneplésével Prof. Dr. Széll Márta stratégiai rektorhelyettes megnyitotta a Szegedi Tudományegyetem 18. Egyetemi Tavasz fesztiválját.

Prof. Dr. Széll Márta, a Szegedi Tudományegyetem stratégiai rektorhelyettese hivatalosan is megnyitotta a 18. Egyetemi Tavasz fesztivált. A programsorozat 2023. április 5. és május 31. között 70 helyszínen mintegy 300 kiállítást, tudományos és ismeretterjesztő előadást, konferenciát, színházi bemutatót, koncertet és szórakoztató programot kínál, köztük azt a fotókiállítást, amely a Dugonics téri központi egyetemi épület auláiban az SZTE idei fotópályázatának válogatott anyagából nyílt meg. Megnyitójában Prof. Dr. Széll Márta kifejezte, hogy az egyetem magas színvonalú kutatása és oktatása mellett fontosnak tartja hallgatóinak a művészeti életben betöltött szerepét is.

A Szegedi Tudományegyetem művészeti pályázatainak díjazottjai. Fotó: Molnár Dóra

A köszöntő után a 18. Egyetemi Tavasz fesztivál megnyitóján Prof. Dr. Széll Márta és a programsorozatot szervező Tajti Gabriella átadta a Szegedi Tudományegyetem tavaszi művészeti pályázatai, az egyetemi fotópályázat, az egyetemi versmondó verseny, az egyetemi zenei verseny és a Madách Imre irodalmi pályázat díjait.

Az eseményen Száz Krisztina és Kohlmann Péter művészeti vezetése mellett fellépett a Szegedi Egyetemi Énekkar, valamint Tóth Jonatán, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar hallgatója elénekelte Puccini Turandot című operájának Nessun dorma kezdetű áriáját.

A 18. Egyetemi Tavasz megnyitójának estéjén a Kaláka együttes adott koncertet Kányádi Sándor megzenésített verseiből a rektori hivatal dísztermében.

A Kaláka együttes koncertje a 18. Egyetemi Tavasz programjában. Fotó: Molnár Dóra

A Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodája által kiírt művészeti pályázatok díjazottjai a következők:
(2023 tavaszi pályázatok)

Egyetemi Vers és Prózamondó Verseny
I. Nagy Anikó (BTK komm. és médiatudomány)
II. Kőhalmi Eszter (JGYPK gyógypedagógia)
III. Ágó Gergely (TTIK vegyészmérnök)
III. Birkás Norbert (BTK szlavisztika, orosz szakirány)
A zsűri tagjai: Dr. Havas Judit előadóművész, irodalomtörténész, Péter Lea versmondó, pszichológus, Hollósi Zsolt újságíró, kritikus, Tajti Gabriella irodavezető (SZTE NKI Kulturális Iroda)

„A tizenhatodik szín” – Egyetemi Irodalmi Pályázat Madách Imre születésének 200. évfordulójára
I. Bata András (BTK történelem MA)
II. Nikolics Patrik (BTK magyar – dráma- és színháztörténet)
II. Ruff István Zalán (TTIK matematika 2.)
III. Kiss Adrienn (BTK magyar – dráma- és színházismeret tanári)
III. Farkas Márton (TTIK földrajz)
A zsűri tagjai: Dr. Bencsik Orsolya író, egyetemi docens (SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék), Bene Zoltán író, szerkesztő.

Egyetemi Zenei Verseny

Komolyzenei kategória
I. Kővágó Zsófia Anna zongora (SZAOK ált. orvos)
I. Tóth Jonatán énekes (BTK újlatin nyelvek és kultúrák)
II. Csott Hajnalka klarinét (MK gépészmérnök)
III. Földi Luca Anna fuvola (ÁJTK jogász)

Népzenei kategória
I. Tóth Viktória Sára hegedű (BTK néprajz)
II. Rekecsin népzenei együttes (Mészáros Csaba ének-hegedű-koboz, GTK gazd. és menedzsment; Pap Janka ének-dob, JGYPK szociálpedagógia; Nagy Kincső ének, PTE építőművész; Barta Gergely hegedű, BME építőmérnök)

Jazz, musical, sanzon kategória
I. Nagy Nóra énekes (SZAOK ált. orvos)
II. Sipos Barnabás Iván zongora (TTIK vegyész)
III. Puha Bernadett énekes (JGYPK nemzetiségi tanító, szlovák)

A zsűri tagjai: Katona Judit intézményvezető (Király-König Péter Zeneiskola), Németh Miklós énekes, művészeti vezető (Fool Moon, Rock4), Kosztándi István hegedűművész, egyetemi docens (SZTE BBMK), Varga Kornél zenekarvezető, művészeti vezető (Fonó Klub Szeged)

Egyetemi Fotópályázat

„Ember és természet” kategória
I. Sütő Máté (TTIK kémia 3.)
II. Volent Emma Róza (ÁJTK jogász)
III. Bencze Dávid (TTIK biológia)

Kötetlen kategória
I. Miklós Ádám Pál (BTK informatikus könyvtáros)
II. Jámbor Alexandra (JGYPK képi ábrázolás)
III. Farkas Nikolett (JGYPK szociálpedagógia)
A zsűri tagjai: Dobóczky Zsolt fotóművész, tanár, Dr. Pusztai Virág főiskolai docens (SZTE JGYPK Mozgóképkultúra Tanszék), Török János fotográfus, fotóriporter (Délmagyarország)

A díjazottak rektori oklevelet kaptak, és pénzjutalomban részesültek.

SZTEinfo

Borítókép: Prof. Dr. Széll Márta, az SZTE stratégiai rektorhelyettese átadja a "Tizenhatodik szín" című irodalmi pályázat első díját Bata András hallgatónak. Fotó: Molnár Dóra