tanszer_Facebook-esemeny_boritokepe

Idén is gyűjt tanszereket az SZTE Alma Mater

2022. szeptember 05.

A tanév kezdetével idén is elindult a tanszergyűjtés az SZTE Alma Mater szervezésében. A használt, de jó állapotban lévő iskolai felszereléseket idén két helyszínen, a Honvéd téri épület portáján, illetve a Somogyi Könyvtárban lehet leadni.

„Vannak otthon jó állapotban lévő, de már felesleges tanszereid? Ne dobd ki őket, másoknak még jól jöhetnek” – áll az idei tanszergyűjtés felhívásában. A gyűjtésre az alábbi tárgyakat kérik a szervezők:

Iskolatáska, ceruzák, tollak, füzetek, tolltartó, festék, ecsetek, olló, hegyező, radír, tisztasági csomag, tornafelszerelés, őszi-téli cipő (kizárólag jó állapotban).

A beérkező adományokat az Elszalasztott 1000 év KHE juttatja el az alsóvárosi és a kiskundorozsmai tanoda rászoruló gyermekei részére.

A gyűjtés 2022. augusztus 31-től szeptember 9-ig tart. A gyűjtőpontok az alábbi helyszínek:

• SZTE Alma Mater iroda (Szeged, Honvéd tér 6. - Vitéz utca felőli oldal) - porta melletti gyűjtődoboz

H-P: 8.00 -20.00

• Somogyi-Könyvtár - központi könyvtár Dóm tér 1-4. - ruhatár