tka_palyazat1

Az SZTE oktatói is pályázhatnak a PROFFORMANCE Nemzetközi Felsőoktatási Oktatói Díjára

2021. december 06.
A Tempus Közalapítvány keresi és díjazza a legjobb oktatói gyakorlatokat. 2021. December 15-ig, négy kategóriában lehet nevezni, a legjobbak konferencián is bemutathatják a programjaikat.

A Tempus Közalapítvány egy közép-kelet-európai felsőoktatási tanári jógyakorlat adatbázist tervez építeni. Ebből a célból várja az oktatói pályázatokat az alábbi kategóriákban:

- Diákközpontú kurzustervezés,

- Innovatív tanítás és tanulás,

- A tanulók tanulási értékelése,

- A társadalomra való hatás és küldetés.

Az alapítvány korábban már indított egy országokat összehasonlító tanulmányt, amelyhez a Szegedi Tudományegyetem által nyújtott információkat is felhasználták.  A pályázat során a legjobb gyakorlatokat díjjal tüntetik ki. Az SZTE oktatói is pályázhatnak, a pályázathoz szükséges a vezetőjüktől ajánlás.

Az elbírálásnál extra pontokat jelentenek az alábbi szempontok:

- digitalizáció,

- nemzetköziség,

- befogadás és elfogadás,

- fenntarthatóság.

A jelentkezőknek 500+2500 karakterben kell bemutatniuk a jó példát, és azt, hogy, milyen nemzetközi stratégiát követnek. A díjazottak konferenciákon mutathatják be a jópéldájukat, bekerülnek a nyilvános adatbázisba és segíthetik egymást.

A nevezési határidő 2021. december 15. További részletek: