rovatfej_gyaszhir_fodor

Elhunyt Fodor István régész

2021. április 16.

A Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszékének egykori oktatója és vezetője, Fodor István régész 2021. április 3-án, életének 78. esztendejében elhunyt.

Fodor István 1974-től kapcsolódott be a szegedi régészeti oktatásba mint meghívott külső előadó. 1978-tól félállású egyetemi docensként folytatta az oktatást, majd 1988-ban ő lett a létrejövő régészeti csoport vezetője. Trogmayer Ottó nyugdíjazását követően Fodor István vette át a tanszék vezetését (1997–2008). Elsősorban a magyar őstörténettel, az eurázsiai sztyeppe népeinek történetével és régészetével, honfoglaláskorral, középkorral kapcsolatos kurzusokat tartott hallgatóinak, valamint jelentős szerepe volt az 1989-ben létrejövő önálló Régészeti Tanszék megszervezésében. Több régésznemzedéket nevelt fel a szegedi egyetemen.

Fodor István nekrológja a BTK honlapján itt olvasható.

A temetés időpontja és helyszíne: április 27. (kedd) 11:00 - Fiumei úti temető