Bezár

Hírarchívum

Közös képzéseket indít a Szegedi Tudományegyetem és a Gál Ferenc Egyetem

Közös képzéseket indít a Szegedi Tudományegyetem és a Gál Ferenc Egyetem

2020. szeptember 09.
3 perc

A Szegedi Tudományegyetem és a Gál Ferenc Egyetem közösen hirdeti meg a műszaki és mezőgazdasági szakirányú továbbképzéseit. Az elméleti képzések helye Békéscsaba, a gyakorlatorientált jelleg kapcsán a gyakorlati tananyagok átadása vállalati partnerek bevonásával történik, a jelentkezési határidő 2020. szeptember 20-a.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Gál Ferenc Egyetem (GFE) közösen hirdet meg képzéseket több területen, békéscsabai képzőhellyel.


Az SZTE Mérnöki Kar négy szakirányú továbbképzést hirdet: a megújuló energia hasznosító szakirányú továbbképzési szakra, a gabonatárolási szakmérnök szakirányú továbbképzési szakra, a műszaki diagnosztikai és karbantartó szakmérnök szakirányú továbbképzési szakra és a hulladékgazdálkodási menedzser szakirányú továbbképzési szakra 2020. szeptember 20-ig lehet jelentkezni.


Az SZTE Mezőgazdasági Kar növényvédelmi szakmérnök, precíziós agrárgazdálkodási szakmérnök, gyógy- és fűszernövény termesztő és feldolgozó, mezőgazdasági értékbecslő, vadgazdálkodási igazgatási szakirányító képzéseket hirdet. A precíziós szakmérnök képzés esetében a kevert képzési forma realizálódik, ahol az elméleti tananyagot online formában, saját időbeosztásuk szerint sajátíthatják el a hallgatók, a gyakorlatokat pedig a hagyományos rendszerben végzik.


– A két intézmény, az élethosszig tartó tanulás jegyében, tavaly októberben írt alá stratégiai megállapodást, azzal a céllal, hogy közösen nyújtsanak a munkaerőpiaci igényekhez igazodó, magas minőségű képzéseket a már diplomával rendelkezőknek – emlékeztetett prof. dr. Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese. Hozzátette: közös céljuk, hogy a fiatalok a térségben tanuljanak tovább és helyezkedjenek el, ehhez pedig kiváló alapot biztosítanak a közös képzések.


– A Gál Ferenc Egyetem és az SZTE stratégiai megállapodásának célja a munkaerőpiaci igényekhez igazodó, magas minőségű képzések biztosítása, ezen belül is kiemelt hangsúllyal a már aktívan dolgozó, munkahellyel rendelkező diplomások szakirányú továbbképzési igényeinek kielégítése – fejtette ki dr. Kozma Gábor, a GFE rektora, hozzátéve, hogy a térség számára a helyben elérhető képzési szolgáltatások a helyben maradás ösztönzésének fontos eszközei.


– Egy régió gazdasági-társadalmi fejlődésében, lakosság megtartó képességében köztudottan meghatározó szerepe van a felsőoktatásnak. Örömteli, hogy a megyében több kart is működtető Gál Ferenc Főiskola 2020. augusztus 1-től egyetemmé vált. Ez a tudásbázis a szellemi alapja lehet a helyi innovációnak, és ezzel együtt a versenyképesség erősödésének. Ezért fontos, innovatív jellegű, a megye jövőjét befolyásoló körülmény a Szegedi Tudományegyetem és a Gál Ferenc Egyetem együttműködése. Az ilyen szellemi műhelyek kialakítása is erősíti azt a törekvést, hogy a felsőoktatást minél közelebb vigyük a munkaerő-piaci igényekhez – fogalmazott az együttműködéssel kapcsolatban Herczeg Tamás, Békés megyei országgyűlési képviselő.


A szakirányú továbbképzésekre olyan diplomások jelentkezését várják, akik alapdiplomával már rendelkeznek az adott tudományterületen, de szeretnének még további képesítést, szakmát szerezni. A képzések helyszíne Békéscsaba. A képzések célja, hogy a meghirdetett szakokon a tanulmányi idő alatt naprakész gyakorlatot is szerző, jól képzett szakemberek végezzenek. A szakirányú továbbképzések önköltségesek, egy fél év ára 130-200 ezer forint között van. A képzések 3 illetve 4 félévesek, egy részük 2020. szeptemberében indul, de akad olyan is, amelyet 2021 februárjában kezdhetnek el a hallgatók.


Az alapdiplomával kapcsolatos tájékoztatást a szakképzések leírásában találhatják meg az érdeklődők, ennek érdemes utána olvasni, hiszen az agrár képzési területen nem csupán mezőgazdasági diplomával rendelkezők jelentkezését várják: a mezőgazdasági értékbecslés szakot például olyan agrárszakembereknek, jogászoknak, közgazdászoknak, illetve műszaki szakembereknek is ajánlják, akik az alapdiplomájuk mellé a mezőgazdasági értékbecslés területeivel is meg akarnak ismerkedni, s a szerzett ismereteket munkájukban kívánják felhasználni.


– A Békés Megyei Kormányhivatal társadalomszervező funkciójában katalizátorszerepet vállal a megye népességmegtartó erejének növelésében. E gondolatiság jegyében kötöttünk partnerségi szerződéseket a megyében működő szakképzési centrumokkal, illetve a felsőoktatási intézményekkel is. Ennek záloga a Szegedi Tudományegyetem és Gál Ferenc Egyetem együttműködése, képzéspalettájának bővítése is. E célt szolgálják a Békéscsabán induló új szakirányú továbbképzések, mert ezek a helyben maradás ösztönzésének elengedhetetlen eszközei – méltatta a kezdeményezést Takács Árpád kormánymegbízott.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek